اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

توافق اولیه گروه‌های فلسطینی برای ازسرگیری راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت

توافق اولیه گروه‌های فلسطینی برای ازسرگیری راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت

منابع خبری از تصمیم گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه برای ازسرگیری راهپیمایی‌های بزرگ "بازگشت" خبر دادند.

 روزنامه العربی الجدید امروز (دوشنبه) به نقل از منابع مرتبط با گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه نوشت که این گروه‌ها در چارچوب پاسخ به تاخیر رژیم صهیونیستی در رفع محاصره غزه، ازسرگیری راهپیمایی‌های بزرگ "بازگشت" را بررسی کرده‌اند.

طبق گفته این منابع، گروه‌های مقاومت فلسطین قصد دارند این راهپیمایی‌ها را پس از عید قربان ازسر بگیرند اما تصمیم نهایی در این زمینه اتخاذ نشده است و درحال گفت‌وگوی بیشتر در این باره  هستند و زمینه را برای ورود میانجیگر مصری به این پرونده فراهم کرده‌اند.

این منابع ادامه دادند: این گروه‌ها توافق کردند که در صورت عدم موفقیت میانجیگر مصری در یافتن راه حل‌هایی برای محدودیت‌های اعمال شده علیه نوار غزه، به تدریج با این رفتار اسرائیل برخورد کنند و با حفظ گزینه نظامی، به ابزاری با ماهیت مردمی و صلح آمیز متوسل خواهند شد.

مارس ۲۰۱۸ ملت فلسطین تظاهرات مکرری در چارچوب راهپیمایی‌های بازگشت و به منظور شکست محاصره نوار غزه از سال ۲۰۰۶ و تثبیت حقوق آوارگان در بازگشت به کشورشان که بیش از هفتاد سال قبل از آن رانده شده‌اند، ترتیب دادند. البته این تظاهرات همیشه با کشتار و تجاوزات نیروهای رژیم اشغالگر همراه بوده است./ ایسنا

کپی