اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

ادامه آتش گسترده در ۳ منطقه جنگل‌های نارک گچساران

ادامه آتش گسترده در ۳ منطقه جنگل‌های نارک گچساران

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش در بیشتر نقاط جنگل‌های نارک کنترل شد اما در سه منطقه دیگر آتش گسترده است.

سرهنگ محمد داور افزود: نیروهای زیادی منتظر انتقال با بالگرد به ارتفاعات جهت کمک به اطفای حریق جنگلها هستند اما تنها یک بالگرد وجود دارد. هم اکنون تنها با بالگرد هلال احمر در حال انتقال نیرو ها به ارتفاعات جهت اطفاء حریق است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از مسئولان و متولیان امر انتظار داریم بالگردهای بیشتری را به منطقه اعزام کنند تا سرعت کنترل آتش بیشتر شود.
داور از مردم، تشکل های مردم نهاد و دستگاه های مختلف جهت اطفاء حریق جنگل های گچساران استمداد طلبید و بیان کرد: نیروها خسته شدند و برخی از آنها رفتند.
وی اظهارکرد: آتش جنگل‌های گچساران در حال گسترش است و هم اکنون جنگل‌های منطقه حفاظت شده خامی، مارین، ارتفاعات فتح و گناوه لری در حال سوختن هستند.

گفتنی است که آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع ارتفاعات منطقه «نارک» در شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد از ساعت ۲۳ پنجشنبه شب آغاز شده و پس از حدود ۵۹ ساعت تلاش از زمین و هوا توسط نیروها و بالگردها، بعلت وزش باد شدید، دمای هوای ۵۰ درجه سانتیگراد، سخت گذر و صعب العبور بودن منطقه و شیب تند همچنان این آتش خاموش نشده بود و ادامه دارد. همچنین یک مورد آتش سوزی دیگر در جنگل‌های منطقه حفاظت شده "خامی" و "مارین" نیز شروع شد./ایسنا

کپی