اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
افزایش 50 درصدی شمار مبتلایان در تهران

هر روز 100 نفر در پایتخت قربانی کرونا می‌شوند

هر روز 100 نفر در پایتخت  قربانی کرونا می‌شوند

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران خبر داد آمار قربانیان کرونا در پایتخت به مرز 100 نفر در روز نزدیک شده است. علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران هم خبر داد: برای اولین بار در چند روز اخیر از مرز ۶ هزار بیمار بستری مبتلا به کرونا در تهران عبور کردیم و در حال حاضر تعداد بیماران بستری در تهران به ۶ هزار و ۲۴۶ نفر رسیده است.

وی افزود: از این تعداد ۶ هزار و ۲۴۶ نفر، ۲ هزار و ۱۴۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی بستری هستند. فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اضافه کرد: حدود هزار و ۱۰۰ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران بستری شده‌اند و تعداد ترخیص‌ها در این زمان به ۹۰۰ بیمار رسیده است. زالی اظهار داشت: همچنین حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ بیمار سرپایی در این مدت به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه کردند.
بر اساس گزارشی که وزارت بهداشت منتشر کرده است، در تهران در هفته اخیر تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده ۱۱۳۰۳ مورد، تعداد موارد بستری جدید ۲۲۶۹ و تعداد موارد فوتی جدید ۱۶۲ نفر بوده است.
به این ترتیب در تهران در هفته اخیر، نسبت به این هفته شاهد افزایش ۴۹ درصدی در موارد سرپایی مثبت، افزایش ۸ درصدی در موارد مثبت بستری و کاهش ۴.۷ درصدی در تعداد بیماران فوت شده بوده‌ایم.
در عین حال در تهران در هفته اخیر موارد بستری افزایش یافته و موارد فوت استان تهران کاهش مختصری داشته است، اما بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و مرگ و میر معادل متوسط کشور شده است.
 
کپی