اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

هشدار علمای فلسطین نسبت به تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی

هشدار علمای فلسطین نسبت به تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی

انجمن علمای فلسطین درباره فراخوان صهیونیست‌ها برای تعرض گسترده و دسته‌جمعی به مسجد الاقصی در روز یکشنبه مصادف با ۱۸ ماه جولای (۲۷ تیر ) هشدار داد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «نسیم یاسین» رئیس این انجمن در بیانیه‌ای تاکید کرد که گروهک‌ها و سازمان‌های تندرو یهودی پس از شکست در تعرض به مسجد الاقصی در ۲۸ ماه مبارک رمضان، اکنون بار دیگر در نظر دارند تا در ۸ ذی الحجه در سالروز آنچه "تخریب هیکل" می‌نامند، به این هدف شوم خود برسند و پس از تعرض به مسجد الاقصی، مراسم‌های تلمودی را در داخل آن برپا کرده و پرچم رژیم صهیونیستی را در آن برافراشته کنند.

یاسین بر ضرورت مقابله با شهرک‌نشینان اشغالگر یهودی و جلوگیری از تعرض آن‌ها به مسجد الاقصی تاکید کرد و گفت تجربه ثابت کرده که اعتکاف در مسجد الاقصی، بهترین راه مقابله با صهیونیست‌ها و خنثی کردن طرح‌های شوم آنان است.

وی عموم ملت فلسطین را به حضور گسترده در مسجد الاقصی و اعتکاف در آن از روز ۸ ذی الحجه فراخواند. یاسین همچنین ملت‌های عربی و اسلامی را هم به همبستگی با قدس و مسجد الاقصی در مسیر مقابله با اشغالگران اسرائیلی دعوت کرد.

بنابر گزارش های منتشره، گروهک‌ها و سازمان‌های یهودی خود را برای تعرض گسترده و دسته‌جمعی به مسجد الاقصی در سالروز آنچه «تخریب هیکل» (۱۸ جولای) می‌نامند، آماده می‌کنند.

صهیونیست‌ها می‌خواهند در این روز ضمن برپایی راهپیمایی تحریک‌آمیز در بخش قدیمی قدس، به مسجد الاقصی تعرض کرده و مراسم‌های تلمودی را در محوطه‌های آن برپا کنند.

همزمان با تصمیم این گروهک های صهیونیست برای تعرض به مسجد الاقصی، دو سازمان تندرو یهودی «طلاب حامی معبد» و «میراث معبد» در یکدیگر ادغام شده و نام خود را «کوه معبد در دستان ماست» نهادند.

این سازمان تازه تاسیس یهودی نام خود را از فراخوان سال ۱۹۶۷ ارتش رژیم صهیونیستی در هنگام اشغال مسجدالاقصی با عنوان «کوه معبد در دستان ماست» گرفته است.

این در حالی است که فلسطینیان نیز با صدور فراخوان هایی گسترده خواستار حضور گسترده در مسجد الاقصی و اعتکاف در آن برای جلوگیری از تعرض شهرک نشینان صهیونیست به این مسجد مبارک شدند./ ایرنا

کپی