اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

انهدام باند خانوادگی سرقت طلای کودکان در سنقرو کلیایی

انهدام باند خانوادگی سرقت طلای کودکان در سنقرو کلیایی

فرمانده انتظامی سنقرو کلیایی، از انهدام باند سرقت طلاجات کودکان در این شهرستان و دستگیری هر سه عضو آن که اعضای یک خانواده هستند، خبر داد.

 سرهنگ غضبان احمدی‌فرد امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: پس از اعلام ۲ مورد سرقت طلاجات دختران خردسال در محلات شهر سنقروکلیایی، رسیدگی ویژه به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد سرقت‌ها توسط سه نفر و از ۲ دختربچه حدودا ۵ ساله انجام گرفته است، افزود: شیوه سرقت‌ها نیز به این شکل بوده که دختری ۱۵ و پسری ۱۳ ساله با هدایت و راهنمایی پدر ۴۲ ساله خود به بهانه بازی کردن به دختران خرسال نزدیک و اقدام به سرقت طلاجات همراه آن‌ها می‌کردند.

فرمانده انتظامی سنقرو کلیایی ادامه داد: این دختر و پسر نوجوان که بعدا مشخص شد خواهر و برادر هستند پس از سرقت طلاجات سوار بر خودرو پرایدی که پدرشان در اختیار داشت از محل متواری می‌شدند که با بدست آمدن این سرنخ اقدامات اطلاعاتی گسترده‌ای برای دستگیری اعضای باند آغاز شد.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و در تحقیقات گسترده خود موفق به شناسایی پراید مذکور شده و پس از مدتی تعقیب و گریز آن را متوقف و هر سه سرنشین را دستگیر کردند.

احمدی‌فرد با بیان اینکه سارقان مردی ۴۲ ساله، دختری ۱۵ ساله و پسری ۱۳ ساله و پدر و فرزند هستند، گفت: هر سه نفر آن‌ها به ارتکاب سرقت طلاجات دختران خردسال اعتراف کردند.

وی با اشاره به کشف همه طلاجات سرقت شده از سارقان، گفت: طلاجات مسروقه شامل یک جفت گوشواره و ۲ عدد النگو می‌شود.

رئیس پلیس سنقروکلیایی در پایان با اشاره به معرفی سارقان دستگیر شده به دستگاه قضائی جهت صدور احکام لازم، از خانواده‌ها خواست بیشتر مراقب فرزندان خردسال خود باشند و از آویزان کردن طلا به آن‌ها خودداری کنند.فارس 

کپی