اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

شروع طوفانی «بیوه سیاه» در گیشه آمریکا

شروع طوفانی «بیوه سیاه» در گیشه آمریکا

پیش‌نمایش فیلم ابرقهرمانی «بیوه سیاه» با بیش از ۱۳ میلیون دلار فروش، در گیشه پساکرونایی آمریکا طوفان به پا کرد.

 اکران فیلم بیوه سیاه با بازی اسکارلت جوهانسون مصادف است با بازگشت دنیای سینمای مارول پس از یک دوره طولانی و طاقت فرسا از غیبت کرونایی. پیش‌نمایش این فیلم روز پنجشنبه (۱۷ تیر) در سینماهای آمریکا با اقبال بی‌نظیر طرفداران چشم به راه روبه‌رو شد و ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش کرد. پیش‌بینی می‌شود این فیلم امروز و فردا هم در صدر فهرست بلیت‌فروشی سینماها باشد.

براساس برآوردهای تحلیل‌گران، بیوه سیاه به کارگردانی کیت شورتلند پس از اکران در سینماهای آمریکای شمالی ۸۰ میلیون دلار فروش می‌کند و با سبقت گرفتن از سریع و خشن ۹ رکورد جدیدی برای فروش افتتاحیه در دوران پساکرونا به جا خواهد گذاشت.

موفقیت پیش بینی شده برای این فیلم تجاری محرکی خواهد بود برای سالن‌های سینمایی که با هدف فرار از بحران مالی ناشی از تعطیلی‌ها و دیگر محدودیت‌های کرونایی به دنبال اکران تابستانی فیلم‌های بزرگ بودند.

بیوه سیاه همزمان روی سرویس‌ پخش اینترنتی دیزنی پلاس هم اکران می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با پرداخت ۳۰ دلار آن را در خانه تماشا کنند. این عامل می‌تواند میزان فروش این فیلم در سینماها را تحت تاثیر قرار دهد و همزمان به نفع دیزنی تمام شود چون مجبور نیست درآمدش از فروش فیلم را با سینماها قسمت کند.

بیوه سیاه داستان ماموریتی است که ناتاشا رومانوف (با بازی اسکارلت جوهانسون) در فاصله رویدادهای فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی و انتقام‌جویان: جنگ ابدیت، به انجام می‌رساند. رومانوف در این فیلم پس از آن که به یک توطئه خطرناک پی می‌برد، باید با بخش‌های تاریک گذشته‌اش روبه‌رو شود. فلورنس پیو، دیوید هاربر و راشل ویسز از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

بیوه سیاه روز پنجشنبه گذشته در چند کشور جهان از جمله آلمان، روسیه، استرالیا، ژاپن، کره، برزیل و مکزیک نیز اکران شد و در دو روز ابتدایی نمایش ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار در گیشه جهانی فروش کرد./ایرنا

کپی