اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

استان سمنان در خطر آلودگی به نوع جدید "کرونا" است

استان سمنان در خطر آلودگی به نوع جدید "کرونا" است

دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: هنوز تشخیص آزمایشگاهی از شیوع نوع جدید کرونا در استان ثبت نشده است، ولی استان در خطر آلودگی به این نوع ویروس قرار دارد.

فرشید فریور روز شنبه به رسانه ها افزود: گرچه هنوز تشخیص آزمایشگاهی از ویروس جدید کرونا در استان سمنان ثبت نشده است، ولی به نظر می رسد این شکل شیوع و سرایت در استان از نوع جدید کرونا باشد.

وی بیان کرد: اطراف استان سمنان تمام شهرها آلوده به ویروس جدید هستند و چه بسا این ویروس در حال حاضر در سطح شهرهای داخل استان در حال انتشار باشد.

فریور با اشاره به قرمزشدن وضعیت کرونایی گرمسار در غرب استان سمنان گفت: ممکن است دیگر شهرهای استان نیز به وضعیت قرمز تغییر کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان ابراز داشت: به نسبت پنج روز گذشته، آمار بستری مبتلایان کرونایی در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه و تعداد افرادی که نتیجه تست سرپایی آنان در مراکز منتخب و کلینیک ها مثبت بود بیش از ۲ برابر شد.

وی تاکید کرد: این موارد نشاندهنده وضعیت نگران کننده استان سمنان در موضوع کرونا است و مردم بیش از گذشته شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت کنند تا در سلامت بمانند.

فریور یادآور شد: شهروندان تا جای ممکن از هر گونه تجمع، دورهمی و حضور در مجالس پرهیز کنند تا به قطع زنجیره شیوع در این برهه حساس کمک کرده باشند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان یادآور شد: وضعیت استان در زمینه کرونا مطلوب نیست و مردم باید با رعایت فاصله‌گذاری به بهبود شرایط کمک کنند.

گرمسار غربی ترین شهرستان استان سمنان و در همسایگی استان تهران دیروز از وضعیت نارنجی به قرمز تغییر کرد و اکنون سرخه، میامی و آرادان در وضعیت زرد و سمنان، شاهرود، دامغان و مهدیشهر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه اعلام کرد: ۱۵۱ بیمار کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۵ هزار و ۶۹۴ نفر رسید.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی  وزارت بهداشت،تا کنون ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۱۳۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۳۴ هزار و ۶۶۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۰۱ دُز رسید.

از دیروز(جمعه) تا امروز شنبه ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۴۱۸ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۵۵ هزار و ۷۸۶ نفر رسید./ایرنا


آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی