اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

حمایت ۱۳ میلیون تومانی از خانواده‌ها برای فرزند چهارم

حمایت ۱۳ میلیون تومانی از خانواده‌ها برای فرزند چهارم

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، از حمایت ۱۳ میلیون تومانی به خانواده‌ها برای تولد فرزند چهارم خبر داد و گفت: طرح آزمایشی "مثبت ۳" توسط ستاد اجرایی فرمان امام با هدف حمایت از فرزندآوری خانواده‌ها و جلوگیری از تحدید نسل آغاز شده است.

به گزارش روز شنبه ستاد اجرایی فرمان امام، اجرای طرح "مثبت۳" به منظور حمایت و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری به صورت آزمایشی از استان قم آغاز شده است.

در این طرح پس از تولد فرزند چهارم در خانواده، یک میلیون تومان هدیه به محض تولد فرزند به مادر، ۲ میلیون تومان سهام به فرزند، بیمه تکمیلی دو ساله مادر و کودک و ۱۰ میلیون تومان بسته معیشتی ارزاق از جمله شیرخشک، مواد غذایی و پوشک به انتخاب پدر اهدا می شود.

سیدعبدالله ارجائی افزود: فلسفه ذاتی بنیاد ۱۵ خرداد رسیدگی به محرومین و مستضعفین است که در دوره مدیریت جدید و پس از الحاق این مجموعه به ستاد اجرایی فرمان امام با تعریف سه مأموریت اولویت‌دار؛ جمعیت و خانواده، بهداشت و درمان و عمران اجتماعی به دنبال خدمت‌رسانی به مردم هستیم.

وی با اشاره به سیاست ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه تحدید نسل و افزایش فرزندآوری از راه‌اندازی باشگاه  "مثبت ۳" خبر داد و افزود: در این طرح پس از تولد فرزند چهارم در خانواده، یک میلیون تومان هدیه به محض تولد فرزند به مادر، دو میلیون تومان سهام به فرزند، بیمه تکمیلی دو ساله مادر و کودک و ۱۰ میلیون تومان بسته معیشتی ارزاق از جمله شیرخشک، مواد غذایی و پوشک به انتخاب پدر اهدا می شود.

ارجائی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به صورت آزمایشی در استان قم و با همکاری استانداری قم آغاز می شود و به زودی به صورت سراسری در کل کشور گسترش خواهد یافت.

وی افزود: در حوزه جمعیت به معنای جهانی؛ سلامت، خانواده و تحکیم بنیان آن در دستور کار قرار گرفته است و در فاز اول ۱۵۰ هزار کودک محروم زیر۱۲ سال را در طرح غربالگری چشم از نظر تریاژ و سپس عمل جراحی یا تجویز دارو و خرید عینک، تحت پوشش قرار داده‌ایم.

ارجائی تاکید کرد: در قدم بعد سالانه ۹۰ هزار نفر از هموطنان محروم را که دچار ضایعه حرکتی هستند، در زمینه تأمین ویلچر و وسایل توانبخشی تحت پوشش قرار خواهیم داد.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به آغاز طرح کمک درمانی زوج‌های نابارور ادامه داد: در حوزه جمعیت ۱۰ هزار زوج نابارور را تحت پوشش قرار خواهیم داد که متقاضیان محترم باید در سامانه جامع خدمات ۱۵۴۲.IR ثبت نام کنند و در این طرح به هر خانواده یک میلیون تومان بلاعوض جهت درمان و ۱۰ میلیون تومان وام با کارمزد چهار درصد تعلق می‌گیرد./ ایرنا

بهره‌مندی ۱۲ میلیون و ۶۳۰ هزار نفر از تسهیلات وام ازدواج

 

 

کپی