اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

کاهش رعایت دستورهای بهداشتی کرونا در اصفهان

کاهش رعایت دستورهای بهداشتی کرونا در اصفهان

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان گفت: میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان در حالیکه برخی از شهرستان‌ها در وضعیت قرمز و بسیار پر خطر همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ قرار دارد، بسیار کاهش یافته است.

سید مهدی میرجهانیان روز شنبه بدون اشاره به آخرین آمار میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان اصفهان، افزود: با توجه به قرمز شدن وضعیت چند شهرستان در استان اصفهان، اجرای محدودیت‌های مربوط به طرح مدیریت هوشمند کرونا در این مناطق الزامی است اما شاهد کم توجهی تعدادی از مردم و واحدهای صنفی و کم کاری برخی از مدیران در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه آخرین تغییرات طرح مدیریت هوشمند کرونا در شرایط مختلف مربوط به ۲۵ اردیبهشت امسال است، اظهار داشت: هر یک از دستگاه‌های اجرایی و واحدهای صنفی ملزم به رعایت مفاد آن در رنگ‌بندی‌های مختلف کرونایی هستند.

میرجهانیان به برخی از نمونه‌های بی توجهی به محدودیت های کرونایی در شرایط قرمز اشاره و اضافه کرد: عده ای مراسم و جشن‌های با تعداد نفرات زیاد تا ۵۰۰ نفر می‌گیرند، برخی از آموزشگاه‌ها و مدارس اقدام به برگزاری کلاس‌های فوق العاده یا تابستانه کردند و تعدادی از باشگاه‌های سربسته با وجود ممنوعیت، فعالیت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت در این روزها علاوه بر کرونا درگیر مسائل دیگری مانند بهداشت آب و واکسیناسیون نیز هست، تصریح کرد: ما از مردم تقاضا داریم که همه توصیه‌ها و محدودیت‌ها را جدی بگیرند زیرا آنها برای حفظ سلامتی خودشان است.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان خاطرنشان کرد: در شرایط قرمز کرونایی، اماکن و پاساژهای سربسته باید تعطیل باشد، برگزاری هرگونه اجتماع ممنوع است و مراسمی مانند نماز جماعت نباید در فضای سربسته انجام شود.

میرجهانیان تاکید کرد: همه موارد مربوط به محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای قرمز از سوی وزارت بهداشت به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده و لازم است که آنها با دقت و حساسیت اجرا شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین رنگ‌بندی همه گیری بیماری کرونا در استان اصفهان، شهرستان های اصفهان، کاشان، اردستان، خمینی شهر و آران و بیدگل در وضعیت قرمز و بسیار پر خطر قرار دارد.

طبق آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در زمان حاضر یکهزار و ۱۳۵ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان ( به جز کاشان و آران و بیدگل) بستری هستند که ۱۵۷ نفر آنها بدحال بوده و تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

همچنین در شبانه روز گذشته از یکهزار و ۴۹۰ نمونه تست کرونا در استان، ۵۴۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ شناسایی شدند./ایرنا


آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی