اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

کشف رمز ارز‌ غیرمجاز از کانال کولر یک منزل مسکونی در تهران

کشف رمز ارز‌ غیرمجاز از کانال کولر یک منزل مسکونی در تهران

رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف یک دستگاه استخراج ارز دیجیتال از یک باب منزل مسکونی در حوالی خیابان رودکی خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ "غلامحسین زراعتکار"با تاکید بر برخورد قاطع و قانونی پلیس با استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال، هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام مالی کشور قلمداد کرد و اظهار داشت:پلیس در برخورد با فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.
وی با اشاره به شناسایی فردی که در منزل مسکونی خود در حوالی خیابان رودکی اقدام به استفاده غیرمجاز از دستگا‌ه‌های استخراج ارز دیجیتال می‌کرد افزود: ماموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ پس از هماهنگی قضائی در بازرسی از مکان مورد نظر، یک دستگاه استخراج ارز دیجیتال که متهم مربوطه به طرز ماهری در کانال کولر اتاق خواب واحد مسکونی خود جاسازی نموده بود، کشف کردند.
این مقام انتظامی در ادامه از دستگیری و معرفی متهم این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش دستگاه‌ استخراج ارز دیجیتال کشف شده را 100میلیون ریال برآورد کردند.
رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت در پایان،خاطرنشان کرد:با توجه به شرایط طاقت فرسای گرما و اوضاع کنونی حاکم بر جامعه و نیاز مبرم به نیروی برق، مبارزه بی‌امان با استفاده کننده گان غیرمجاز دستگاه های تولید رمز ارز در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

کپی