اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

آمار بیماران بستری‌ مبتلا به کرونا در کرمان ۱۰ درصد رشد یافت

آمار بیماران بستری‌ مبتلا به کرونا در کرمان ۱۰ درصد رشد یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در این استان گفت: میزان اشغال تخت‌های بیمارستانی توسط بیماران مبتلا به این بیماری در هفته گذشته به میزان ۱۰ درصد رشد داشته است.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد روز شنبه در نشست ستاد مقابله با شیوع کرونا کرمان افزود: موارد بستری و بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در این استان رو به رشد است و همچنان درصد بیشتری از آزمایشات سرپایی کرونا مثبت می شود.

وی با بیان اینکه موارد فوت بر اثر ابتلا به کرونا در کرمان ثابت است تصریح کرد: در پیک قبلی کرونا روزانه ۳۰ مورد فوتی در این استان داشتیم و اکنون ۹ فوتی ناشی از کرونا اتفاق می افتد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: بیمارستان های شهرستان های جیرفت، بم، سیرجان و کرمان که به ترتیب شلوغ ترین اماکن نسبت به جمعیت را دارد پیش بینی می کنیم یک هفته تا ۱۰ روز آینده افزایش مبتلایان به بیماری کرونا ادامه داشته باشد.

وی تاکید کرد: هرچند تعداد بیماران کرونایی در استان کرمان طی روزهای اخیر افزایش داشته، اما ظرفیت تخت های بستری در مقایسه با آماده سازی پیک قبل هنوز وجود دارد.

رشیدی نژاد با تاکید بر ادامه رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: اگر استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی رعایت و از تجمع های اداری، خانگی و اصناف جلوگیری شود، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری کرونا و کاهش بستری و مرگ و میر را خواهد داشت. 

وی ادامه داد: بیش از ۷۳ درصد افراد بالای ۷۰ سال در استان کرمان تزریق دوز اول واکسن را انجام داده اند و بخش بزرگی از دوز دوم نیز در حال تزریق است و تزریق واکسن جدید مربوط به افرادی است که به جمعیت هدف اضافه می شوند.

رشیدی نژاد گفت: در زمینه تزریق واکسن کرونا در استان کرمان تعداد بیشتری از افراد مورد نظر دوز اول را دریافت کرده اند و امیدواریم وسعت واکسیناسیون افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: برای برخی از ادارات که بیشتر در معرض خطر کرونا هستند نیز تعداد معدودی واکسن تخصیص داده شده که طبق پروتکل های بهداشتی تزریق واکسن در هفته جاری برای آنها آغاز می شود./ایرنا


آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی