اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بازداشت جاعل حرفه‌ای مدارک قضایی در گلستان

بازداشت جاعل حرفه‌ای مدارک قضایی در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان، امروز فردی دستگیر شد که در گرفتن امضا و اثر انگشت از دیگران و استفاده از آن در دادگاه به نفع کسی که از او پول می‌گرفت، مهارت داشت.

 هادی هاشمیان اظهار کرد: این فرد به منزل یا محل کار ِطرف پرونده مراجعه و به بهانه تحویل بسته پستی، امضا و اثر انگشت فرد را در برگه سفید می‌گرفت و با استفاده از همین امضا و اثر انگشت، قرارداد یا اظهاراتی که مدنظر داشت، می‌نوشت.

وی تصریح کرد: از آن جا که اثر انگشت و امضا اصل بود و کارشناسی هم اصل بودن آن را تایید می‌کرد، طرفی که برای دریافت این امضا و اثر انگشت  پول داده بود، رای پرونده را به نفع خودش می‌گرفت.

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: یکی از طرفین همین پرونده‌ها، به حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مراجعه و اعلام کرد هر چند امضا و اثر انگشت درست است اما وی هرگز قراردادی با مضمون ارائه شده در دادگاه از سوی طرف دیگر پرونده را، امضا نکرده است.

هاشمیان ادامه داد: همین گزارش کافی بود تا موضوع به صورت جدی در دستور کار حفاظت و اطلاعات دادگستری استان قرار بگیرد و با یک ماه کار اطلاعاتی و رصد میدانی گره این ماجرا باز شد.

وی افزود: تحقیقات ما را به فردی رساند که به ازای دریافت پول در پرونده‌های کلان ملکی با هر ترفندی که می‌توانست امضا و اثر انگشت طرف مقابل پرونده را به دست می‌آورد و با استفاده از آن، قرارداد و سند به نفع فردی که از او پول گرفته بود، جعل می‌کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این فرد دستگیر شده و تحقیقات برای شناسایی همدستان احتمالی او و  افرادی که قربانی ترفندهای این فرد شده‌اند، ادامه دارد.

هاشمیان از کسانی که احتمال می‌دهند قربانی این شگرد شده‌اند خواست برای طرح شکایت و اعلام گزارش به حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان در خیابان دانشجو و یا دادسرای گرگان، دفتر دادستانی مراجعه کنند.فارس

کپی