اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

جمال شورجه : رونق سینمای دینی نیازمند بودجه است

جمال شورجه  : رونق سینمای دینی نیازمند بودجه است

کارگردان فیلم سینمایی «حماسه مجنون»، گفت: قصه‌های دینی اتفاقاً بسیار دراماتیک است اما با این وجود در کشور ما مهجور مانده و باید مسئولین فرهنگی برای رونق آن اهتمام بیشتری بورزند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بزرگ صالح (ع)، جمال شورجه کارگردان باسابقه سینمای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، که با سپری کردن دوران معالجه و درمان خود تحت نظر پزشکان حال عمومی بهتری پیدا کرده است، درباره اهمیت سینمای دینی و البته کم‌توجهی مسئولین فرهنگی و سینمایی کشور نکاتی را بیان کرد.

کارگردان فیلم‌های ۳۳ روز گفت: سینمای دینی سینمای مغفول و  مهجوری است که متأسفانه سینماگران ما به آن کمتر پرداختند و شاید هم به خودشان اجازه این را نمی‌دهند که در این زمینه کار تولید کنند. بنابراین این سینما که سینمای پرمخاطبی است و ریشه آن از داستان‌های قرآن شروع می‌شود، مظلوم و تنها باقی مانده است.

وی افزود: تعداد کارگردان‌های کمی مانند مرحوم سلحشور که از جوانی با قصه‌های دینی و قرآنی آشنا بودند، توانستند به این عرصه ورود کنند و مخاطبین سینما را از محتوای نغز و شیرین و مهم داستان‌های دینی آگاه بکنند.

کارگردان عملیات کرکوک همچنین با اشاره به سیطره داستان‌های دینی در زمینه‌ها و موضوعات گوناگون گفت: قرآن و زندگی اهل بیت علیهم اسلام داستان‌های مهمی در فضای  اجتماعی، تاریخی و... دارد که سرشار از مضامین مهم و اندرزهای معاشرتی است که اتفاقاً بسیار دراماتیک و پرهیجان است.

این فیلمساز سینمای ایران در پایان خاطرنشان ساخت: باید مسئولین فرهنگی ما برای رونق سینمای دینی بودجه‌ای کنار بگذارند و راه آن را برای فیلمسازان جوان باز کنند اما باید گفت که برای این موضوع تا به حال اهتمام جدی نشده است.

اختتامیه جشنواره صالح مصادف با روز ۷ مرداد ماه عید غدیر برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید

ماجرای محبت یک یهودی ایرانی به جمال شورجه در فیلم وعده دیدار

جمال شورجه: سینمای ایران به سرمایه بیشتر از محتوا توجه می‌‌کند

کپی