اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

رنگ نارنجی کرونا کردستان را در برگرفت

رنگ نارنجی کرونا کردستان را در برگرفت

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس جدیدترین رنگ بندی وضعیت شهرستانهای استان از نظر شیوع کرونا، در حال حاضر تنها سروآباد رنگ زرد دارد و بقیه مناطق نارنجی و قرمز هستند.

ابراهیم قادری روز شنبه اظهار داشت: وضعیت دهگلان قرمز است و دیگر شهرهای استان به غیر از سروآباد در وضعیت نارنجی به سر می بردند.

وی با اشاره انجام واکسیناسیون سالمندان، این طرح را در کاهش آمار فوتی‌ها موثر اعلام کرد و افزود: میزان مرگ و میر در کشور و استان نسبت به موج های قبلی و زمان پیش از شروع واکسیناسیون کاهش یافته است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه واکسیناسیون در کاهش روند شیوع بیماری کاملا موثر خواهد بود، اضافه کرد: تعداد انجام تست روزانه در استان با سرعت ادامه دارد که این مساله در شناسایی زودهنگام بیماران و انجام اقدامات قرنطینگی چرخش بیماری را کاهش می دهد.

قادری اضافه کرد: سیاست‌گذاری‌ها در حوزه درمان، اقتصاد، فرهنگ و غیره به یک گونه و عملکرد به شیوه دیگری است و همین موضوع مشکلات موجود در بخش‌های مختلف را ایجاد کرده است.

معاون امور بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان از تدوین کتابچه راهنما با کمک اصناف و سازمان صمت خبرداد که بر مبای آن تعطیلیها کاملا محدود می شود.

قادری با توصیه به شهروندان مبنی بر خودداری از برگزاری وحضور در مهمانی ودورهمی ها و به ویژه مراسمهای عروسی، این تجمعات را از اماکن اصلی شیوع بیماری اعلام و اظهار داشت: محیطهای سربسته پرازدحام اماکن پرخطری هستند که شامل باشگاههای ورزشی نیز می شود.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز جمعه ۱۸ تیر ۵۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شد و در حال حاضر ۱۹۷ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که حال ۳۰ بیمار بستری در بخش آی سی یو وخیم است.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تا ظهر روز گذشته در کردستان ۱۳۸۱ فوتی داشته است./ایرنا


آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی