اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

فرماندار کرج خبر داد

تغییر ساعت کار ادارات کرج به ۷ صبح تا ۱۳ ظهر

تغییر ساعت کار ادارات کرج به ۷ صبح تا ۱۳ ظهر

غفور قاسم پور ظهر شنبه در فرمانداری کرج اظهار داشت: طبق ابلاغ وزارت کشور ساعات کار ادارات به ۷ صبح تا ۱۳ ظهر کاهش یافته است.

وی افزود: با توجه به اینکه کرج از جمله شهرهایی است که از روز چهارشنبه در مدار شرایط قرمز کرونایی قرار گرفته است کلیه‌ی محدودیت‌ها از جمله ممنوعیت تردد برون شهری، دورکاری کارمندان و محدودیت مشاغل غیرضروری بمنظور کاهش تبعات شیوع بیماری و تسریع در بازگشت به شرایط عادی لازم الاجرا است.

فرماندار کرج بیان کرد: بانوان شاغل با شرایط خاص و بیماری در ادارات شهرستانی که مشاغل غیرضروری ارائه می‌دهند با موافقت مدیران مربوطه می‌توانند به صورت دورکاری فعالیت داشته باشند.
وی افزود: نیاز است که حداقل شرایط لازم و همکاری مساعد در این زمینه صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: باید مشاغل غیرضروری نظیر کافه‌ها و رستوران‌ها در شرایط قرمز کرونایی در شهر کرج تعطیل باشند لذا بازرسان ویژه ای به همین منظور در سطح شهر فعالیت‌های غیرضروری را پایش نموده و تذکرات لازم را به صاحبان مشاغل خواهند داد.

قاسم‌پور بر ممنوعیت سفرهای غیرضروری تأکید کرد و افزود: هر گونه سفر از شهرهای قرمز و نارنجی به سایر نقاط ممنوع است و شهروندان با حذف برنامه سفر و ترددهای درون شهری و برون شهری نسبت به دریافت مجوز از فرمانداری نیز اقدامی نداشته باشند.
وی متذکر شد: شیوع بیماری دلتای هندی در موج پنجم کرونا بسیار فراگیرتر و با سرعت بیشتری ابتلاء و مراجعات سرپایی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را بالا برده است و لذا مردم عزیز با جدی گرفتن توصیه‌ها و هشدارها از آسیب‌های جبران ناپذیر ناشی ازاین بیماری خودداری کنند./مهر

کپی