اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

خطر مرگ کودکان بر اثر کرونا یک در ۵۰۰ هزار نفر است

خطر مرگ کودکان بر اثر کرونا یک در ۵۰۰ هزار نفر است

نتایج یک بررسی جدید در انگلیس نشان می دهد خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید ۱۹ و مرگ ناشی از آن در میان کودکان بسیار ناچیز است.

بررسی آمارهای ۱۲ ماه نخست همه گیری کووید-۱۹ در انگلیس نشان داد که تنها ۲۵ فرد زیر ۱۸ سال بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

هرچند افراد مبتلا به بیماری های مزمن متعدد و ناتوانی های عصبی بیشتر در معرض خطر هستند با این حال مجموع خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ یا مرگ ناشی از آن در این گروه سنی بسیار کم است.

در حال حاضر واکسن کووید-۱۹ به افراد زیر ۱۸ سال تزریق نمی شود حتی اگر آنان به بیماری زمینه ای مبتلا باشند.

دانشمندان دانشگاه کالج لندن و دانشگاه های یورک، بریستول و لیورپول اظهار داشتند بررسی آنان درباره کودکان، جامع ترین مطالعه انجام شده در همه دنیاست.

آنان داده های بهداشت عمومی در انگلیس را بررسی کردند و دریافتند بیشتر جوانانی که به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ فوت کرده اند دارای بیماری زمینه ای هستند.

اگرچه مجموع خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ یا مرگ ناشی از آن ناچیز است اما کودکان و جوانانی که جان خود را از دست داده اند بالای ۱۰ سال داشته و از نژاد سیاه و آسیایی بودند.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، متخصصان تخمین زده اند که ۲۵ مورد مرگ و میر در میان جمعیت حدودا ۱۲ میلیونی کودکان در انگلیس به مفهوم مرگ دو کودک به ازای هر یک میلیون نفر بوده است.
 

خطر مرگ کودکان بر اثر کرونا یک در ۵۰۰ هزار نفر است

نتایج یک مطالعه جدید که در انگلیس انجام شده است نشان می دهد خطر مرگ کودکان بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ بسیار ناچیز و به اندازه یک در ۵۰۰ هزار نفر است.

به گزارش روزنامه دیلی میل، محققان سه دانشگاه در انگلیس در این مطالعه متوجه شدند که تنها ۲۵ کودک زیر ۱۸ سال در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به کووید از دست داده است که معادل دو نفر در هر یک میلیون نفر است.

بر اساس نتایج این مطالعه بیش از ۷۵ درصد کودکانی که بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور فوت شدند، دارای بیماری مزمن بودند؛ در حالی که دو سوم بیش از یک بیماری زمینه ای داشتند و ۶۰ درصد آنها دارای شرایط محدود کننده زندگی بودند.

۶ کودک که بر اثر ابتلا به کرونا فوت شدند، مشکل اساسی در پرونده سلامتی آنها ثبت نشده بود، اما محققان می گویند آنها نیز احتمالا به بیماری های تشخیص داده نشده ای مبتلا بودند.

محققان دانشگاه کالج لندن، دانشگاه یورک و دانشگاه لیورپول که این مطالعه را انجام داده اند، می گویند: با توجه به خطر «بسیار کم» مرگ کودکان بر اثر ابتلا به کرونا، حذف فعالیت های عادی کودکان مانند شرکت در مدرسه و رویدادهای اجتماعی، می تواند خطر بیشتری نسبت به ابتلا به کووید-۱۹ داشته باشد.

کودکان و نوجوانان مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی و سرطان و ناتوانی شدید که می تواند شامل فلج مغزی و اوتیسم باشد، بیشتر در معرض خطر ابتلا به موارد شدید بیماری کرونا قرار دارند.

اما محققان اعلام کردند این خطر بیشتر از خطر مرگ ناشی از ابتلا به آنفلوانزا نیست. بر اساس نتایج این مطالعه، نوجوانان، کودکان سیاه پوست و چاق با افزایش خطر مرگ ناشی از ابتلا به کووید مواجه بودند، اما این احتمال برای آنها نیز هنوز بسیار کم بود.

محققان گفتند یافته های آنها - که امروز در سه مقاله جداگانه منتشر شده است - به سیاست مایه کوبی و محافظت از افراد زیر ۱۸ سال کمک می کند. آنها این مطالعات را به کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی (JCVI) ، وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی (WHO) ارائه می دهند.

یافته های این مطالعه در حالی منتشر شده است که وزارت بهداشت انگلیس باید توزیع واکسن ها را برای کودکان و نوجوانان گسترش دهد. مشاوران کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی پیش از این نگرانی هایی را در مورد تزریق واکسن های کرونا به کودکان تا زمان دسترسی به اطلاعات ایمنی بیشتر ابراز داشته است./ ایسنا و ایرنا 

کرونا کودکان را فراموش نمی‌کند

وجود این علائم در کودکان یعنی هشدار

کرونا به قلب کودکان مبتلا آسیب جدی می‌زند

آیا خردسالان، کودکان و نوجوانان کرونا را منتقل می‌کنند؟

 

کپی