اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

چرا نباید به فرزندان بیش از اندازه پول تو جیبی داد؟

چرا نباید به فرزندان بیش از اندازه پول تو جیبی داد؟

یک مدرس آموزش خانواده گفت:کودکان قادر به تنظیم معادلات مالی خود نیستند و پول خود را صرف خواسته‌های بی مورد می‌کنند.

حسن وکیلی مدرس آموزش خانواده گفت: به طور کلی مبنای آفرینش بر این اساس است که یک جنین در زمان تولد زودهنگام، نارس است و حتما باید در دستگاه بماند تا توان زندگی کنار والدین را داشته باشد.

وی بیان کرد: بسیاری مسائل موجود در خلقت به این صورت است. از یک نهال نمی‌توان انتظار میوه داشت یا اگر جریان باران مناسب نباشد، سیل راه می افتد. در هر چیزی که قاعده‌های اصلی رعایت نشود، منجر به تنش و چالش در جامعه می‌شود.

وکیلی گفت: موارد فوق در تربیت کودکان هم صدق می‌کند، مبالغ پول توجیبی کودکان نباید بیش از اندازه باشد. این به دلیل ناتوانی کودک در خرج کردن آن است.

وی ادامه داد: کودکان قادر به تنظیم معادلات مالی خود نیستند و کودک پول خود را صرف خواسته‌های بی مورد خود می‌کند.

وکیلی همین نکته را به تربیت جنسی کودک تعمیم داد و افزود: بچه‌ها نباید بیش از اندازه در این مورد اطلاعات دریافت کنند؛ چرا که موجب تخریب روحیه و شخصیت آن‌ها شده و بلوغ زودرس را درپی دارد.

وی تصریح کرد: نقش خانواده بسیار اثرگذار است؛ در حال حاضر نقش خانواده کمرنگ شده و فضای مجازی جای آن را گرفته است و باید بنیان خانواده تقویت شود.

وکیلی ادامه داد: رسانه‌ها و دست اندرکاران تربیت را به بحث مهمِ آگاهی بخشی به پدران و مادران متوجه کردند.

وی گفت: سو استفاده والدین یا اربابانِ کودکان کار حقیقتی در کل دنیا است. در کشور باید از حوزه خانواده و مدرسه به این موضوع توجه شود. اگر مدارس در حوزه آموزش خانواده نقش خود را به خوبی ایفا کنند، خانواده‌ها نسبت به وضعیت کودک خود آگاهی می‌یابند.

وی لزوم مشاوره قبل از ازدواج را تاکید کرد و خواستار شد دفاتر طلاق و ازدواج به دریافت گواهینامه‌ای در این زمینه مبادرت ورزند.

وکیلی درباره رسالت بهزیستی گفت: اینکه در ماه مبلغی را در اختیار افراد قرار دهیم و خود را سرپرست آن‌ها بدانیم، اشتباه است. پیاده سازی فرهنگ باید مورد توجه قرار گیرد./باشگاه خبرنگاران جوان

کپی