اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

عزیزی خادم: فغانی در بازی‌های آخر لیگ و حذفی به ما کمک می‌کند/ از شجاعی و دژاگه تقدیر خواهیم کرد

عزیزی خادم: فغانی در بازی‌های آخر لیگ و حذفی به ما کمک می‌کند/ از شجاعی و دژاگه تقدیر خواهیم کرد

شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان گفت: از فغانی خواسته‌ایم در چند بازی آخر لیگ و جام حذفی به ما کمک کند.

 شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال درباره شایعه قضاوت علیرضا فغانی در هفته‌های پایانی لیگ برتر و جام حذفی گفت: از آقای فغانی که افتخار کشور است، خواسته‌ایم تا در چند بازی آخر لیگ و جام حذفی استفاده کنیم و اگر مشکلی نباشد، این اتفاق خواهد افتاد.

وی ضمن تشکر از اشکان دژاگه و مسعود شجاعی برای خدمات به تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: از این دو بازیکن محبوب که خداحافظی کرده‌اند در آینده‌ای نزدیک تقدیر خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به بدهی‌ دن گاسپار خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم از تاریکی بدهی‌های فدراسیون گذشته فاصله بگیریم. دن گاسپار دستیار سابق کی‌روش بدهی از چند سال قبل دارد که امروز و فردا بدهی وی پرداخت خواهد شد. همچنین بدهی کادر فنی تیم ملی فوتسال هم پرداخت خواهد شد. متأسفانه بخشی از زمان ما صرف بدهی‌های بر جای مانده گذشته است، اما امیدوارم هر چه سریعتر از فضای تاریک گذشته عبور کنیم.

عزیزی خادم به بیان گزارشی از وضعیت تیم ملی فوتبال پرداخت و اظهار داشت: هم‌اکنون تیم ملی از یک پیچ تاریخی با موفقیت عبور کرده است و همه ما از این بابت خوشحالیم و با انگیزه کار می‌کنیم و خداوند را شاکریم.

وی با اعلام اینکه فدراسیون فوتبال نگاهش افق‌گشایی بر مبنای توسعه متوازن و حمایتی است، بیان داشت: نگاه‌مان در فدراسیون یک نگاه جمعی است و نگاه شخصی برای ما ارزش ندارد. فضایی که در فدراسیون وجود دارد، نگاه ساختن و نگاه به آینده است. عدم پرداخت بدهی‌های به جای مانده باعث شده تا روند توسعه‌ای در فوتبال کند پیش رود.

عزیزی خادم افزود: امروز می‌بینم در سیرجان، غیر از تیم آقایان، تیم بانوان هم افتخارآفرین است و یک رویکرد دیگر که در فدراسیون دنبال می‌کنیم نگاه عدالت محور به فوتبال آقایان و بانوان است.

وی تصریح کرد: یکی از بحث‌های اصلی فدراسیون، استعدادیابی است و به دنبال یک فضای عدالت‌محور هستیم تا هیچ استعدادی نادیده گرفته نشود. نگاه ما این است که کف جامعه را که مشتاق هستند و دیده نمی‌شوند، کشف کرده و استعدادیابی صورت گیرد. وظیفه حرفه‌ای و اخلاقی خود می‌دانیم و این اراده واحد را دارد که در این راه قدم بگذاریم. با همدلی و همکاری آگاهانه پیش می‌رویم و با انگیزه فدراسیون که یک نگاه ملی دارد، و فضا به سمتی پیش خواهد رفت تا خللی در اجرا و پیشبرد اهداف ایجاد نشود. با توجه به اینکه استعدادیابی درستی صورت نگرفته است، یک فستیوال گسترده برگزار خواهیم کرد تا مشروعیت بخشی را در فوتبال ملی ببینیم.

«به دنبال تمرکز زدایی فوتبال از تهران هستیم و نگاه تکثر گرایی را دنبال می‌کنیم». رئیس فدراسیون فوتبال با بیان این جمله اظهار داشت: در هر کاری موانعی وجود دارد و همیشه یک عده در هر فعالیتی ناراضی‌اند، لذا باید این موضوع را بپذیریم و در مسیر توسعه از آدم‌های باکیفیت استفاده کنیم.

عزیزی خادم گفت: «ساختن»؛ زمان، همدلی و برنامه‌ریزی می‌خواهد. در نگاه توسعه‌ای فدراسیون، ده‌ها تیم باید ساخته شود. برای پیشبرد اهداف‌مان نیاز به زمان داریم و با همگرایی و اتحاد به هدف‌مان خواهیم رسید./ سایت رسمی فدراسیون فوتبال

کپی