اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

درگیری مسلحانه پلیس سیستان‌وبلوچستان با سوداگران موادمخدر

درگیری مسلحانه پلیس سیستان‌وبلوچستان با سوداگران موادمخدر

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از هلاکت یک قاچاقچی مواد مخدر و کشف یک تن و ۳۵ کیلو مواد افیونی در درگیری مسلحانه تیم‌های عملیاتی پلیس استان خبر داد.

سردار احمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: شب گذشته ماموران انتظامی شهرستان‌های سراوان و ایرانشهر با پشتیبانی فنی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با گسترش چتر اطلاعاتی خود در جنوب استان به سرنخ‌هایی از فعالیت اعضای یک باند بزرگ قاچاق مواد مخدر دست یافتند که نشان می‌داد اعضای این باند مسلح مقادیر قابل توجهی مواد افیونی را از مناطق صفر مرزی با استفاده از خودروهای تندرو بارگیری کرده و قصد انتقال به عمق کشور را دارند.

وی با اشاره به اینکه اعضای این باند با یک دستگاه خودرو سبک در حال جا به جایی مواد مخدر بودند، افزود: تحرکات اعضای این باند به صورت مداوم مورد پایش تخصصی یگان‌های اطلاعاتی قرار داشت تا اینکه در منطقه عبوری "کوهک"- سروان وارد کمین تکاوران پلیس شدند و در حالی که قصد تغییر مسیر و فرار از منطقه را داشتند به صورت مسلحانه با تیم‌های عملیاتی پلیس درگیر می شوند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این درگیری مسلحانه که حدود یک ساعت ادامه داشت با آتش پرحجم تکاوران پلیس، ضمن توقیف یک دستگاه خودروی سواری پژو، یک تن از اعضای این باند بزرگ به هلاکت رسیده و یک قاچاقچی حرفه‌ای و سابقه‌دار نیز دستگیر شد.

سردار طاهری ادامه داد: ماموران در بازرسی از خودروی قاچاقچیان و همچنین پاکسازی منطقه در مجموع یک تن و 35 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک، یک قبضه سلاح گرم، 31 عدد فشنگ جنگی را کشف کردند.

وی با تاکید بر برخورد قاطع و سخت جان برکفان پلیس با سوداگران مرگ در راه مبارزه با مواد خانمان‌سوز مخدر، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در مرز، گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند و این حضور ایثارگرانه و هوشیارانه عرصه را با سوداگران مرگ تنگ کرده است./تسنیم

کپی