اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

ستاری: ایران قدرت اول علمی و فناوری منطقه است

ستاری: ایران قدرت اول علمی و فناوری منطقه است

معاون علمی و فناوری رییس جمهور از فعالیت بیش از شش هزار شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد.

سورنا ستاری در  حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری البرز اظهار کرد: خوشبختانه حرکتی پیوسته در حوزه اقتصاد دانش بنیان کشور آغاز شده است.
وی ادامه داد: طبق افق ۱۴۰۴، ایران باید به قدرت اول علمی و فناوری منطقه تبدیل شود که بدون اغراق باید گفت همین حالا هم به این هدف رسیده و این برنامه محقق شده است.
وی اضافه کرد: ایران در حال حاضر در حوزه های خاص مثل نانو، بیو تکنولوژی و هوا فضا، حرف هایی برای گفتن دارد و طی سال های اخیر به پیشرفت قابل توجهی دست یافته است.
وی با اشاره به تعداد شرکت های دانش بنیان کشور افزود: در حال حاضر تعداد این شرکت ها از مرز  ۶ هزار مورد عبور کرده است.
این مسئول گفت: تعداد و فروش تولیدات شرکت های دانش بنیان کشور با شیب بالایی در حال افزایش است.
ستاری با اشاره به اینکه تمرکز ما از دو الی سه سال گذشته در جهت حل مشکلات مردم است، گفت: حل مشکلات به خصوص در حوزه تحریم تمرکز اصلی فعالین حوزه های دانش بنیان است.
وی اضافه کرد: یکی از مشکلات بزرگ کشور تامین نهاده های کشاورزی از جمله کود و سم است که در حال حاضر با حجم زیادی وارد می شود.


معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: ما به دنبال جایگزینی کودهای وارداتی با کودهای زیستی تولید داخل هستیم تا بتوانیم شاهد تحولات اساسی در کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی باشیم.
ستاری توضیح داد: به علاوه با جایگزینی کودهای زیستی به جای کودهای شیمیایی شاهد ارتقای سطح سلامت مردم با تامین غذای سالم خواهیم بود.
وی افزود: خوشبختانه شرکت های زیادی در این حوزه مشغول فعالیت هستند که امیدواریم با رشد آنها شاهد اتفاقات خوبی در کشور باشیم./ایسنا

کپی