اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور:

سه‌هزار و ۸۵۰ طرح صنعتی در کشور بیش از ۸۰ درصد پیشرفت دارد

سه‌هزار و ۸۵۰ طرح صنعتی در کشور بیش از ۸۰ درصد پیشرفت دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی سه هزار و ۸۵۰ طرح نیمه‌تمام در کشور، گفت: با بهره‌برداری از ۷۶ هزار و ۸۳۵ طرح نیمه‌تمام می‌توان ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار شغل جدید ایجاد کرد.

بابک دین‌پرست روز پنجشنبه در بازدید از پروژه‌های تولیدی و صنعتی شهرستان ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: ۷۶ هزار و ۸۳۵ طرح نیمه‌تمام در حوزه صنعت و صنایع معدنی در کشور با حجم سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار هزار میلیارد تومان وجود دارد.

وی اضافه کرد: از این تعداد، سه هزار و ۸۵۰ طرح بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که برای اتمام آن‌ها به یک هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع کشور با اشاره به احیای واحد تولیدی زاب‌سان در ارومیه اظهار کرد: این پروژه از سال ۸۸ شروع به تجهیز و ساخت واحد تولیدی خود کرده که متأسفانه با مشکلات بانکی روبرو بوده ولی با تلاش سرمایه‌گذاران طرح و استاندار آذربایجان‌غربی این موانع رفع شده است.

دین‌پرست با بیان اینکه حجم سرمایه‌گذاری این طرح یک هزار میلیارد تومان برآورد شده است، تأکید کرد: فاز نخست این واحد تولیدی تا ۲۰ روز آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که اشتغال ۴۰۰ نفر را به‌دنبال دارد. همچنین با بهره‌برداری از فاز دوم این طرح می‌توان برای ۸۰۰ نفر دیگر شغل ایجاد کرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به فعالیت مجدد برخی از واحدهای راکد در استان و کمک به سایر واحدهای تولیدی، یادآور شد: مشکلات تعدادی از واحدها و طرح‌های تولیدی آذربایجان‌غربی در ستاد تسهیل و رفع موانع کشور در طول هفته‌های گذشته بررسی شده و تصمیمات خوبی برای رفع موانع آنها اتخاذ شده است.

دین پرست امروز با همراهی استاندار آذربایجان غربی از چندین طرح تولیدی در ارومیه بازدید کرد./ایرنا


 

کپی