اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یک باب کتابخانه را در مهدیشهر افتتاح کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یک باب کتابخانه را در مهدیشهر افتتاح کرد

کتابخانه «شهید محسن فخری زاده» با ظرفیت ۴۰ هزار عنوان کتاب در ساختمانی با زیربنای یکهزار و ۲۰۰ مترمربع روز پنجشنبه با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرک انقلاب مهدیشهر گشایش یافت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در حاشیه آیین گشایش این کتابخانه به خبرنگار ایرنا گفت: کتابخانه شهید محسن فخری زاده در زمینی به وسعت ۲ هزار و ۸۸۰ متر مربع و زیربنایی شامل یکهزار و ۲۰۰ متر مربع در ۲ طبقه ۸۰۰ و ۴۰۰ مترمربعی در مهدیشهر به بهره برداری رسید.

فرشید فلاح بیان کرد: مخزن این کتابخانه ظرفیت ۴۰ هزار کتاب را دارد که در اولین گام  با قرارگیری هفت هزار عنوان کتاب به ارزش هشت میلیارد ریال که هزینه آن از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان تامین شد، آغاز به کار کرد.

وی افزود: ساخت این کتابخانه از سال ۱۳۸۸ آغاز شد و در سال ۱۳۹۳ با پیشرفت ۴۰ درصدی به علت کمبود نقدینگی متوقف شد.

فلاح گفت: ادامه ساخت این کتابخانه از  سال ۱۳۹۵ با تغییر پیمانکار از سرگرفته شد و در مرداد ۱۳۹۹ به اداره کتابخانه های عمومی استان سمنان تحویل شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان اظهار داشت: این کتابخانه علاوه بر مخزن با ظرفیت ۴۰ هزار کتاب، دارای سالن جلسات، سالن مطالعه، بخش کودک و نوجوانان، کلاس های آموزشی و بخش پژوهش است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پس از ورود به سمنان و استقبال از سوی مسوولان استان، با حضور در کوشک شهدای گمنام و ادای احترام به مقام شهدا، با آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان دیدار کرد.

افتتاح و بازدید از ۲ نمایشگاه هنری آثار بانوان هنرمند سفال سمنان با بیش از ۳۰ اثر سفال و سرامیک بانوان هنرمند شهرستان به مناسبت انتخاب و معرفی سمنان به عنوان  «شهر خلاق سفال و سرامیک»  و نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان استان سمنان در این شهر، افتتاح و بازدید از نمایشگاه نقاشی آثار مرتبط با زندگی آیت‌الله العظمی فقید حسینی شاهرودی در نگارخانه زرآب شاهرود و حضور در پیش‌کنگره همایش ملی آیت‌الله العظمی فقید حسینی شاهرودی در شاهرود، دیگر برنامه های سفر یکروزه صالحی به استان سمنان است./ایرنا

کپی