اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

۲ نمایشگاه هنری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سمنان گشایش یافت

۲ نمایشگاه هنری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سمنان گشایش یافت

نمایشگاه سفال و سرامیک از آثار هنرمندان شهرستان سمنان و نمایشگاهی از ۳۰ تابلو عکاسی هنرمندان این استان، روز پنجشنبه با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجتمع فرهنگی هنری کومش افتتاح شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در ادامه برنامه های سفر یکروزه به استان سمنان، پس از ورود به سمنان، ادای احترام به مقام شهدا و دیدار با آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، در فرهنگسرای کومش سمنان حضور یافت و دو نمایشگاه هنری را در این شهر افتتاح کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در حاشیه آیین گشایش این ۲ نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: آثار سفال و سرامیک بانوان غیرحرفه‌ای شهرستان سمنان به مناسبت انتخاب شهر سمنان به عنوان «شهر خلاق سفال و سرامیک ایران» به صورت نمایشگاه برپا شد و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش یافت.

وی ادامه داد: همچنین نمایشگاه دیگری از آثار هنرمندان تجسمی استان سمنان که شامل ۳۰ اثر عکاسی است  افتتاح شد.

افتتاح یک باب کتابخانه در شهرستان مهدیشهر، افتتاح و بازدید از نمایشگاه نقاشی آثار مرتبط با زندگی آیت‌الله العظمی فقید حسینی شاهرودی در نگارخانه زرآب شاهرود و حضور در پیش‌کنگره همایش ملی آیت‌الله حسینی شاهرودی در شاهرود، دیگر برنامه های سفر یکروزه صالحی به استان سمنان است./ایرنا

کپی