اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پیگیری‌های سد بختیاری توسط لرستان انجام شده است

پیگیری‌های سد بختیاری توسط لرستان انجام شده است

استاندار لرستان گفت: تمامی پیگیری‌های سد بختیاری در سال‌های اخیر توسط استان انجام شده است.

سید موسی خادمی امروز ۱۷ تیرماه، اظهار کرد: تمامی پیگیری‌های سد بختیاری توسط لرستان انجام شده و طراحی و ساختار کار و هم مسیر دسترسی به محل پروژه و مخزن سد در استان است.

وی در خصوص موضوع سد بختیاری، تصریح کرد: این سد متعلق به لرستان است و آخرین اقدامی که با پیگیری استانداری لرستان در سال گذشته توسط شورای اقتصاد انجام شده فاینانس و تأمین مالی خارجی این پروژه توسط کشور چین است که نهایی و تأمین شده است که برای تحقق امر پیگیری‌های جدی از طریق معاون اول محترم ریاست‌جمهور و سازمان برنامه‌وبودجه توسط استانداری انجام شده و بخش مهمی از موانع اجرایی طرح رفع گردیده است و البته به دلیل تحریم‌های بانکی این مصوبه هنوز اجرایی نشده است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: مجری این طرح شرکت آب نیرو است که مسئولیت و تخصص آن اجرای این‌گونه سدها بوده و دسترسی سد هم از طریق استان لرستان است.

خادمی اضافه کرد: حالا ممکن است نامه‌ای توسط نماینده‌ای نوشته شود و بگویند جهت بررسی و پیگیری اما هیچ اتفاقی در این حوزه نیفتاده و نخواهد افتاد.

وی بیان کرد: قطعاً اجرای این سد از طریق لرستان خواهد بود و به‌ویژه در دوران اجرا حتماً عناصر اجرایی و دسترسی به سد از طریق لرستان انجام می‌پذیرد.

نماینده عالی دولت در لرستان تصریح کرد: همان‌گونه که اشاره شد، مجری طرح ملی است و هیچ‌کدام از شرکت‌های آب استانی مجری طرح نیستند و طراحی، ساختار کار و محل قرارگیری سد و ... همه در استان است و به تبع آن موضوعات هم متوجه لرستان است و این‌گونه مکاتبات هیچ تأثیری روی پروژه و جابجایی آن ندارد./ایرنا

کپی