اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
مدیرکل دفتر مدیریت بحران:

کادر درمان ارتش در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان مستقر شدند

کادر درمان ارتش در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان مستقر شدند

مدیرکل دفتر مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: کادر درمان ارتش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و انجام اقدامات درمانی وارد استان شدند و از همان لحظات اولیه ورود کار اجرایی، خدماتی و درمانی‌ را شروع کردند.

علیرضا شهرکی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: واکسیناسیون یکی از برنامه‌های محوری امروز است و براساس قولی که وزارت بهداشت و درمان داده واکسیناسیون بالای ۵۰ ساله‌ها در  سیستان و بلوچستان نسبت به کل کشور تسریع می‌شود.

وی افزود: دیروز دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سیستان حضور داشتند و از مجموعه بیمارستان‌های این منطقه و شهر زاهدان بازدید داشتند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران سیستان و بلوچستان ادامه داد: معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مباحث کار در حوزه بیمارستانی و تجهیزات مورد نیازی که لازم است را  بررسی کردند قطعا این سفر منشا خیر و برکت برای استان خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این چند روز اخیر مردم، اصناف و بازاریان همراهی کامل را داشته که با تداوم این همراهی‌ها و رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی حجم بیماران سرپایی و انتشار ویروس کرونا کاهش پیدا خواهد کرد.

شهرکی خاطرنشان کرد:عادی‌انگاری و سهل‌انگاری در رعایت اصول بهداشتی و عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم علت اصلی شیوع گسترده ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان است.

وی ادامه داد: امیدواریم با کاهش ارتباطات میان مردم، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در استان خیلی زود به شرایط ایمنی از جهت همه‌گیری این ویروس خطرناک و سلامتی مردم دست پیدا کنیم.

کپی