اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
معاون درمان وزیر بهداشت:

ازتمام ظرفیت‌های درمانی منطقه سیستان جهت بیماران کرونایی استفاده خواهیم کرد

ازتمام ظرفیت‌های درمانی منطقه سیستان جهت بیماران کرونایی استفاده خواهیم کرد

معاون درمان وزیر بهداشت تاکید کرد که ازتمام ظرفیت‌های درمانی منطقه سیستان جهت بیماران کرونایی استفاده خواهیم کرد.

دکترجان‌بابایی در سفر به زابل در جمع خبرنگاران افزود: اصل براین است که بیمار کمتر تولید شود چون ظرف مامحدود است و اگرمریض بیشترشود هرجای دنیا هم که باشد ممکن است کشش نداشته باشد.ولی ازلحاظ بستری مشکلی وجود ندارد و مردم نگران نباشند چون با در اختیار داشتن ظرفیت های بسیار درکشور می‌توانیم از آنها بهره‌گیری کنیم .

وی ادامه داد: درکناربیمارستان تنفسی سینای زابل مابیمارستان سل را داریم چون از قدیم این منطقه بخاطر طوفان ها مستعد این بیماری بوده و این بیمارستان بعنوان بیمارستان منطقه‌ای سل ساخته شد و تجهیزشده و می توانیم از ظرفیت این بیمارستان نیز برای بیماران کرونا استفاده کنیم و وارد مدار خدمات به بیماران شود.

وی ادامه داد: بنا داریم تا از بیمارستان حضرت آیت‌الله سیستانی زابل نیز برای بیماران کرونایی استفاده کنیم و تلاش براین است که از تمامی ظرفیت‌های درمانی در منطقه استفاده شود ومردم نگران نباشند.

وی ادامه داد: زیرساخت‌هایی درکشورتولیدشده بعنوان بیمارستانهای سیارکانتینری که ستاداجرایی فرمان حضرت امام(ره)، احداث کرده و آمادگی جهت نصب آنها وجود دارد و ما بعنوان آخرین اقدام درصورتی که نتوانیم از ظرفیت های مراکز درمان استفاده کنیم، بیمارستان های سیار را در منطقه سیستان مستقر خواهیم کرد.

/ایسنا

کپی