اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آمادگی ایران برای کمک به حل بحران افغانستان

آمادگی ایران برای کمک به حل بحران افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان مذاکرات بین الافغانی را بهترین انتخاب جریان‌های سیاسی افغانستان دانست و بر آمادگی ایران برای کمک به حل بحران افغانستان تاکید کرد.

اجلاس گفتگو‌های بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان، شخصیت‌های عالی جمهوریت و هیات عالی سیاسی طالبان صبح امروز چهارشنبه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و با سخنرانی وزیر امور خارجه در تهران افتتاح شد.

آقای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در افتتاحیه این نشست به شکست ایالات متحده آمریکا در افغانستان و حضور بیش از دو دهه‌ای در این کشور که موجب خرابی‌های بسیاری شده است اشاره کرد و گفت: امروز مردم و رهبران سیاسی افغانستان باید برای آینده کشورشان تصمیمات دشوار اتخاذ کنند.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نتایج نامطلوب ادامه منازعات در افغانستان، بازگشت به میز مذاکرات بین الافغانی و تعهد به راهکار‌های سیاسی را بهترین انتخاب از سوی رهبران و جریان‌های سیاسی افغانستان دانست و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به روند گفتگو‌ها میان جناح‌های موجود به منظور حل و فصل مناقشات و بحران‌های جاری در آن کشور اعلام کرد.
آقای ظریف همچنین بر تعهد جمهوری اسلامی ایران جهت کمک به توسعه همه جانبه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی افغانستان پس از برقراری صلح تاکید کرد.
ریاست هیات جمهوری اسلامی افغانستان در این دور از مذاکرات را یونس قانونی، وزیر امور خارجه پیشین افغانستان و ریاست هیئت گروه طالبان را عباس استانکزی، معاون دفتر این گروه بر عهده دارند.

/خبرگزاری صداوسیما

کپی