اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

حماس: بازسازی غزه نباید به هیچ مسئله دیگری پیوند داده شود

حماس: بازسازی غزه نباید به هیچ مسئله دیگری پیوند داده شود

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بار دیگر اعلام کرد که موضع این جنبش در قبال پرونده مبادله اسرا با رژیم صهیونیستی واضح است و موضوع بازسازی ویرانی‌های حاصل از جنایات دشمن صهیونیستی در غزه نباید به هیچ مسئله دیگری پیوند داده شود.

 «عبداللطیف قانوع» سخنگوی حماس در گفتگو با رادیو "صوت القدس" اظهار داشت که مسئله نظامیان اسیر اسرائیلی نزد مقاومت یک قضیه سیاسی و انسانی است و این نظامیان تنها در قبال آزادی اسرای فلسطینی تحویل طرف صهیونیستی داده می‌شوند.

قانوع اشاره کرد که طرف‌های واسطه هم به خوبی می‌دانند که مسئله ویرانی‌های حاصل از نبرد اخیر نباید به هیچ مسئله دیگری پیوند داده شود.

وی تصریح کرد که رژیم صهیونیستی می‌داند که حماس آماده مذاکرات برای مبادله اسرا است اما این رژیم به خاطر بحران داخلی خود فعلا برای آن آمادگی ندارد.

قانوع تاکید کرد که تعلل رژیم صهیونیستی در بازگشایی گذرگاه‌ها و لغو محاصره ممکن است در نهایت به تنش و درگیری مجدد در غزه بینجامد.

سازمان ملل، اتحادیه اروپا و بانک جهانی در گزارشی اعلام کردند که جنگ در غزه موجب وارد آمدن خسارت سنگین به این باریکه و تضعیف بیشتر اقتصاد آن شده است.

در این گزارش آمده است که خسارت‌های وارده به نوار غزه در نتیجه جنگ ۱۲ روزه ۲۹۰ تا ۳۸۰ میلیون دلار برآورد شده است.

گزارش مذکور تاکید می‌کند که باید ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه تضمین شود و ورود دارو به این باریکه هم با سرعت بیشتری انجام گیرد./ ایرنا

کپی