اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

افزایش جوانان کرونایی و محدودیت‌های شبانه در اسپانیا

افزایش جوانان کرونایی و محدودیت‌های شبانه در اسپانیا

مسئولان برخی مناطق اسپانیا در نظر دارند با توجه به روند رو به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در بین جوانان واکسینه نشده، محدودیت‌هایی را برای تردد و زندگی شبانه وضع کنند.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که تنها چند هفته از برداشته شدن محدودیت‌های تردد و برگزاری اجتماعات شبانه در مناطق مختلف این کشور می‌گذرد.

مسئولان بهداشتی نگرانند که با توجه به در پیش بودن تعطیلات تابستانی و کمبود پرسنل پزشکی و کادر درمان در مراکز بیمارستانی، روند کنونی افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹، دردسرهای تازه‌ای را برای این بخش فراهم کند و کارکنان مشغول به ارائه خدمات درمانی را تحت فشار مضاعف قرار دهد.

بر این اساس، جدا از محدود کردن زندگی شبانه در بسیاری از مناطق به ویژه مناطق تفریحی،‌ تمهیداتی نیز برای واکسینه کردن افراد زیر ۳۰ سال فراهم می شود.

برنامه واکسیناسیونِ کووید ۱۹ در اسپانیا تاکنون بر واکسینه کردن گروه‌های مسن‌ و آسیب‌پذیرتر متمرکز بوده و بناست که نوجوانان و افراد بالای ۲۰ سال در تابستان امسال به گروه‌های دریافت کننده واکسن اضافه شوند.

به گزارش منابع بهداشتی میزان شیوع بیماری بین افراد ۲۰ تا ۲۹ سال طی ۱۴ روز گذشته سه برابر میانگین کشوریِ ۲۰۴ مورد ابتلای جدید برای ۱۰۰ هزار جمعیت بوده است. جشن‌های پایان سال تجصیلی در میان نوجوانان و جوانان اسپانیایی یکی از عوامل افزایش روند ابتلا به ویروس عنوان شده است.

به گزارش رسانه‌های اسپانیایی، زندگی شبانه در دست کم ۱۶ شهر منطقه شمال استان کانتابریا که بیشترین موارد ابتلا به ویروس در کشور را ثبت کرده نیز به کلی تعطیل خواهد شد./ یورونیوز 

موج چهارم کرونا در راه فرانسه

موج جدید همه‌گیری کرونا به مناطق مختلف استرالیا رسید

شیوع گونه «دلتا» کرونا برای چه کشورهایی خطرناک است؟

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 

 

کپی