اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ربودن دختر 22 ساله در سعادت آباد توسط ماموران قلابی

ربودن دختر 22 ساله در سعادت آباد توسط ماموران قلابی

رئیس اداره مبارزه با سرقت‌های تحت پوشش مامور، اداره پنجم پلیس آگاهی اعلام کرد: اعضای باند پنج نفره که تحت پوشش ماموران ناجا اقدام به آدم‌ربایی و سرقت کرده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ "حسین یاراحمدی" در حاشیه نمایشگاه طرح رعد پلیس پیشگیری و طرح کاشف پلیس آگاهی که امروز (سه‌شنبه) در ستاد فاتب برگزار شد،  توضیح داد: این افراد در ساعت ۱۲ شب خودروی اسنپی را متوقف و با استفاده از تجهیزات پلیسی نظیر بیسیم، دستبند و چراغ گردان خود را مامور معرفی کردند.

وی افزود: پس از این اقدام مسافر اسنپ که خانم ۲۲ ساله‌ای بود که در منطقه "سعادت آباد" قصد بازگشت به منزل را داشت، به خودروی خود منتقل و آدم‌ربایی کردند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: ماموران قلابی پس از سرقت ساعت مچی، طلاجات و وجوه نقد، خانم جوان را در جاده قدیم کرج رها می‌کنند.

به گفته یاراحمدی، متهمان پس از شناسایی در محدوده شرق پایتخت و شهرهای جنوبی تهران دستگیر شدند.


 "مامور قلابی" یک شیوه کلاهبرداری قدیمی است که هنوز هم طرفداران زیادی بین تبهکاران دارد و به گفته پلیس پیشگیری، در تهران هر ماه، یک یا ۲ مامور قلابی دستگیر می‌شود.

سردار "حسین رحیمی"، رئیس پلیس پایتخت نیز در حاشیه یکی از طرح‌های رعد با اشاره به شناسایی و دستگیری "ماموران قلابی" در سال‌های اخیر و هوشیاری در این زمینه، تاکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با ماموران انتظامی، از ماموران تقاضای کارت شناسایی داشته باشند و همکاران ما نیز مکلف به ارائه مدارک هستند.ایرنا 

کپی