اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با رئیس‌جمهور منتخب

آیت‌الله رئیسی: نخبگان حوزوی و دانشگاهی در حوزه فرهنگ فعالیت جریان‌ساز داشته باشند

آیت‌الله رئیسی: نخبگان حوزوی و دانشگاهی در حوزه فرهنگ فعالیت جریان‌ساز داشته باشند

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از ظهر روز گذشته با حضور در دفتر رئیس‌جمهور منتخب، با آیت‌الله رئیسی دیدار و گفت‌وگو کرد.


صالحی در این دیدار با تبریک انتخاب آیت‌الله رئیسی از سوی مردم و آرزوی موفقیت برای وی و دولت آینده، گزارشی از آخرین وضعیت، مسائل و چالش‌های پیش‌  روی حوزه فرهنگ و برنامه‌ها و اقدامات اجرا شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه کرد.
وی با اشاره به عملکرد موفق آیت الله رئیسی در مدت ریاست بر قوه قضائیه در افزایش سرمایه اجتماعی کشور اظهار داشت که با ابزار فرهنگ و هنر می‌توان این رویه و عملکرد را به نحوی شایسته‌ استمرار بخشید.  دکتر رئیسی نیز در این دیدار از اظهار محبت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و گزارش وی تشکر و تأکید کرد که بازگرداندن اعتماد مردم به دولت و حاکمیت مهم‌ترین وظیفه دولتمران است. آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه در مدت اداره قوه قضائیه نیز در عمل اثبات کردیم که حکومت برای مبارزه با فساد اراده قاطع و واقعی دارد، تصریح کرد: اولین دغدغه همه مسئولان باید بازگرداندن اعتماد مردم به نظام و حاکمیت باشد. دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: مردم باید احساس کنند که دولتمردان واقعاً به‌ دنبال حل مشکلات آنها هستند. رئیس‌جمهور منتخب توجه ویژه به اقتصاد فرهنگ و هنر و اشتغال اهالی هنر را از جمله دغدغه‌های دولت سیزدهم برشمرد. دکتر رئیسی هم‌افزایی همه نهادهای فرهنگی را مورد تأکید قرار داد و گفت: نهادها و فعالان حوزوی، دانشگاهی و نخبگانی باید در حوزه فرهنگ فعالیت‌های جریان‌ساز داشته باشند.


 

کپی