اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰
حسن روحانی ضمن درخواست از مردم برای صرفه‌جویی، در دستوری به جهانگیری خواستار رفع مشکل قطعی برق شد

عذرخواهی رئیس‌جمهوری از مردم

عذرخواهی رئیس‌جمهوری از مردم

حسن روحانی رئیس جمهوری امروز ضمن درخواست از مردم برای صرفه‌جویی در مصرف برق، به‌دلیل خاموشی‌های اخیر عذرخواهی کرد.

 رئیس‌جمهوری امروز در آیین افتتاح طرح‌های ملی مناطق آزاد تجاری و اقتصادی گفت: در خاموشی‌ها، مهم این است که مردم از ساعات آن مطلع باشند تا بتوانند پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کنند؛ البته نسبت به مردم عزیزی که در این روزها دچار مشکل و رنج شدند، عذرخواهی می‌کنم و خواهش می‌کنم مقداری در مصرف برق صرفه‌جویی کنند. 
روحانی با بیان اینکه برق برای زندگی، آسایش، حیات مردم و تولید کشور اهمیت بسزایی دارد، اظهار داشت: امسال دچار خشکسالی بی‌سابقه‌ای هستیم و میزان بارندگی نسبت به پارسال ۵۲ درصد کاهش داشته است و ۷ هزار مگاوات تولید برقابی کشور به‌خاطر کاهش آب سدها تقریباً قطع شده است. همچنین در روزهای گذشته نیروگاه بوشهر نیز به‌خاطر نیاز به تعمیرات از مدار خارج شده بود. لذا رنج و سختی فراوانی برای مردم ایجاد گردید. رئیس‌جمهوری گفت: وزارت نیرو در این زمینه مقصر نیست، منتها باید برای مردم توضیح دهد که مشکل چه بوده است و باید راه‌حل مشکل را اجرایی کنند.
رئیس‌جمهوری در این جلسه دستور داد، امروز در جلسه ویژه‌ای به ریاست معاون اول و متشکل از دستگاه‌های مختلف، موضوع بررسی و دستورالعمل اجرایی در حوزه‌های مختلف تعیین و اعلام شود. پس از این دستور، وزیر و معاونان وزارت نیرو پیش از ظهر امروز(سه‌شنبه) با حضور در دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری گزارشی از آخرین وضعیت تولید و مصرف، راهکارهای جلوگیری از خاموشی و قطعی برق و مدیریت بهینه مصرف آن به معاون اول رئیس‌جمهوری ارائه دادند. همزمان حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در نامه‌ای دادستان کل کشور را مأمور پیگیری فوری قطعی‌های مکرر برق شهرهای مختلف کشور در روزهای گذشته کرد.
 
 
کپی