اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

اخطار قطع آب به ۱۷۰ هزار مشترک پرمصرف تهرانی/علت قطع آب در برخی مناطق استان

اخطار قطع آب به ۱۷۰ هزار مشترک پرمصرف تهرانی/علت قطع آب در برخی مناطق استان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: ­۱۷۰ هزار مشترک تهرانی که بیش از دو برابر حد مجاز آب مصرف می‌کنند اخطار دریافت کرده‌اند.

 محمدرضا بختیاری با اعلام این خبر گفت: برای ۱۷۰ هزار مشترک پرمصرف و بدمصرف تهرانی که تا ۳۰ مترمکعب آب در ماه مصرف کرده‌اند (دو برابر الگوی مصرف) هشدار قطع آب صادر شده است که اگر روند مصرف خود را اصلاح نکنند در مرداد ماه روزانه ۴ تا ۵ ساعت آب این مشترکان قطع خواهد شد.

بختیاری خاطر نشان کرد: در شرایطی که وضعیت منابع آبی بسیار بغرنج است، شرکت آب و فاضلاب استان تهران با به‌کارگیری کلیه امکانات خود آب شرب باکیفیت و پایداری را برای مشترکان تأمین می‌کند و در این زمینه از شهروندان تقاضا داریم با رعایت الگوی مصرف با ما همکاری کنند.

وی ضمن قدردانی از همراهی بیشتر شهروندان به این نکته نیز اشاره کرد که برخی از مشترکان اصلاً به شرایط بحرانی کشور به لحاظ کمبود آب توجهی ندارند.

مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: ۱۵ درصد از مشترکان آب تهران پرمصرف و ۵ درصد از این تعداد، بدمصرف هستند که این ۵ درصد ۱۰ تا ۱۵ درصد آب تولیدی در تهران را مصرف می‌کنند که بخش عمده‌ای از این مشترکان خانگی در شمال غرب تهران و برخی در جنوب و حتی شهرستان‌های استان تهران هستند که از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌کنند.

به‌گفته بختیاری، استان تهران ۲۵ درصد و شهر تهران ۱۷ تا ۱۸ درصد از آب شرب کشور را مصرف می‌کنند.

علت قطع آب در برخی مناطق استان تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران همچنین گفت: قطع آب در برخی مناطق استان تهران ناشی از قطع برق است.

 بختیاری افزود: در هیچ نقطه‌ای از تهران برنامه قطع و یا نوبت‌بندی آب نداریم و قطع آبی که در برخی مناطق شهر‌های استان تهران رخ داده ناشی از قطع برق و خاموش‌شدن پمپ‌های چاه‌های آب تامین‌کننده آب شرب مناطق مختلف است.

بختیاری گفت: در بسیاری از مناطق، امکان عملیاتی به‌کارگیری دیزل‌ژنراتور برای تامین برق چاه‌ها وجود ندارد که البته با تمهیدات اندیشیده‌شده تانکر‌های سیار آب‌رسانی در محلات و مناطقی که دچار افت فشار یا قطع آب می‌شوند مستقر خواهند بود.

 خبرگزاری صداوسیما 

 

کپی