اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نگرانی محرز از واکسن‌ زدن مردم در ارمنستان

نگرانی محرز از واکسن‌ زدن مردم در ارمنستان

مجری طرح کارآزمایی بالینی واکسن برکت نسبت به واکسن‌ زدن مردم در ارمنستان ابراز نگرانی کرد.

دکتر مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی و مجری طرح کارآزمایی بالینی واکسن برکت در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه مثبت سلامت اظهار کرد: کارآزمایی بالینی مراحل اول، دوم و سوم واکسن برکت را طی کرده‌ایم.

وی افزود: در واکسن برکت توانستیم هر سه مرحله را با رعایت ضوابط بین‌المللی و حتی بیشتر از آن انجام دهیم و آخرین تزریق مرحله سوم را سپری کردیم که بتوانیم مقاله به مجلات خارجی ارائه دهیم و مجوزهای بین‌المللی را هم دریافت کنیم.

این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه خیلی از همکارانمان می‌گویند که چرا مقاله‌ای درباره واکسن برکت ارائه نداده ایم، ادامه داد: باید بگوییم که مقاله برای مجامع و مراکز بین‌المللی ارائه می‌شود. برای استفاده در داخل، تمام داده‌ها به وزارت بهداشت ارائه شده است.

وی با بیان اینکه این واکسن به وزارت بهداشت تحویل داده شده و باید وزارت بهداشت برای واکسیناسیون تصمیم بگیرد، گفت: زیرساخت‌ها برای تزریق واکسن در ایران بی نظیر است، اما باید سرعت واکسیناسیون در ایران بالا برود.

محرز تاکید کرد: واکسن برکت روی جهش‌های بتا و آلفا موثر است، اما هنوز در خصوص نوع دلتا نتوانسته‌ایم به نتیجه‌ای برسیم.

وی تصریح کرد: واکسیناسیون در کشور ما به کندی انجام می‌شود و مردم کلافه شده‌اند. در روزهای اخیر شاهد بودیم که برخی برای تزریق واکسن به کشور ارمنستان می‌روند، ولی ما نمی‌دانیم که آن‌ها چه واکسنی را دریافت می‌کنند. امیدواریم واکسنی که در ارمنستان دریافت می‌شود، مورد تایید مجامع بین‌المللی باشد.

/باشگاه خبرنگاران 

کپی