اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

استرداد 7 میلیاردی به مال باختگان

استرداد 7 میلیاردی به مال باختگان

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کشف 49 پرونده مرتبط با جرائم برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان و استرداد 7 میلیارد و900 میلیون ریال به مالباختگان خبر داد.

 به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ  "داود معظمی گودرزی"  در تشریح این خبر، گفت: در هفته جاری 49 نفر از شهروندانی که به پلیس فتا مراجعه و اظهار کردند  بدون اینکه اطلاعات کارت عابر بانک خود را در اختیار فرد دیگری قرار بدهند، مبالغی از وجوه شان کسر و به حساب سایر افراد انتقال یافته است.
وی با اشاره به اینکه تیم های مختلفی از کارآگاهان پلیس فتا مسئولیت پرونده ها را بر عهده گرفتند، ابراز داشت: در رصد و پالایش اطلاعاتی مشخص شد که این برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان بوده و از طریق کپی کارت بانکی و سرقت داده ها و اطلاعات بانکی ( فیشینگ ) انجام شده است.
این مقام سایبری توضیح داد: کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند با مسدودسازی سریع حساب های مقصد  و ردیابی مبالغ سرقتی 7  میلیارد و 900 میلیون ریال وجوه کسر شده از حساب 49 مال باخته را قبل از خروج از چرخه بانکی با هماهنگی های قضائی به مالباختگان مسترد کنند.
رئیس پلیس فتا  اظهار کرد: شناسایی و دستگیری عوامل این کلاهبرداری ها در دست بررسی است و تاکنون نیز چندین تن از متهمان  در این خصوص جلب و تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد.
وی خاطر نشان کرد: یکی از اولویت های پلیس فتا جلب رضایتمندی شهروندان و اقدام سریع پلیس در خصوص جرائم مالی در فضای مجازی است تا از خارج شدن وجوه سرقتی از چرخه بانکی جلوگیری شود.

کپی