اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

هیاهوی سویه دلتا در برخی از کشورهای آسیایی اوج گرفت

هیاهوی سویه دلتا در برخی از کشورهای آسیایی اوج گرفت

برغم اینکه هند از جدیدترین پیک شیوع کروناویروس عبور کرده، برخی از کشورهای آسیایی با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ روبرو هستند.

شیوع سویه دلتا موجب افزایش قابل توجه موارد ابتلا به کروناویروس در اندونزی شده و این کشور اکنون با بحران کمبود ذخایر اکسیژن روبروست.

در همین حال در میان نگرانی هایی که در مورد گسترش این سویه از کروناویروس وجود دارد روند واکسیناسیون در سراسر منطقه به استثنای برخی موارد همچنان پایین است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اخیرا سویه دلتا را که اولین بار در هندوستان شناسایی شد گونه ای از کروناویروس معرفی کرد که از قدرت سرایت بالاتری برخوردار است.

برخی از کشورهای همسایه هند همچون نپال، پاکستان و سریلانکا در ماه مه شاهد افزایش موارد ابتلا بودند اگرچه اکنون روند کاهشی موارد ابتلا را شاهد هستیم.

نپال به طور ویژه با آسیب چشمگیری مواجه شد و زیرساخت های بهداشتی بومی به شدت تحت تاثیر شیوع این سویه قرار گرفتند.

همچنین موارد ابتلا به کووید-۱۹ در افغانستان در ماه ژوئن در بالاترین حد خود قرار گرفت و به گفته وزیر بهداشت این کشور، ۶۰ درصد موارد ابتلا در کابل به دلیل سویه دلتا بوده است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، سازمان بهداشت جهانی نیز اخیرا گزارش کرده که تعداد موارد ابتلا در اندونزی، بنگلادش، تایلند و مغولستان افزایش یافته است./ ایسنا 

هشدار سازمان جهانی بهداشت برای گسترش گونه دلتا کرونا در تمام کشورها/ ثبت سویه دلتا دست کم در ۹۸ کشور

گونه دلتا خطرناک‌تر از ویروس انگلیسی کرونا/ سالمندان گول واکسن را نخورند

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید
 
 
 
 
 

 

کپی