اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
قائم مقام رئیس کل دادگستری تهران اعلام کرد

آزادی ۷ هزار زندانی در تهران با برخورداری از نهادهای ارفاقی قانونی

آزادی ۷ هزار زندانی در تهران با برخورداری از نهادهای ارفاقی قانونی

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران از آزادی ۷ هزار زندانی با برخورداری از نهادهای ارفاقی قانونی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران، مسعود ستایشی قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه قضایی بخش جوادآباد با تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای به سمت ریاست قوه قضاییه و آرزوی توفیق برای وی، اظهار کرد: شرایط حوزه قضایی ورامین و توابع آن از جمله جوادآباد برای استان تهران بسیار حساس و ویژه است و ما ظرفیت‌های قوی، متقن و قابل قبولی در این منطقه داریم که باید از آن‌ها به نحو احسن بهره برداری کنیم.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: این شهرستان در زمینه محصولات کشاورزی و تولیدات دامی، زیرساخت مناسبی در موضوع تولید گندم، جو، پسته و همچنین گوشت و پرورش دام سبک و سنگین دارد که با رفع موانع تولید، مشکلات موجود و تلاش ویژه می‌توان زمینه‌های تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری را در سال جاری فراهم آورد و از این طریق به واقعیت‌های موجود در زمینه تولید دست پیدا کنیم و همواره علمدار حمایت از تولید در کشور باشیم.

وی گفت: بهترین قضات و مردم مهربان، انقلابی، متعهد و همیشه در صحنه ورامین را در شرق استان تهران داریم و افتخارمان این است که خدمتگزار آنان هستیم و باید با برنامه ریزی، تدبیر و توجه ویژه، مشکلات آنان را مرتفع و شهرک‌های صنعتی این حوزه را بیش از پیش فعال‌تر کنیم.

ستایشی خاطرنشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم، احیاء حقوق عامه، دسترسی آسان به عدالت، ارتقاء و افزایش اعتماد عمومی نسبت به دستگاه قضایی از جمله مهم‌ترین وظایف قوه قضاییه است که بهترین راه تجری عدالت، اجرای دقیق قانون است و ما در مقابل ناهنجاری‌ها و جرایم و تخلفات ایستاده ایم و با هر شخصی که نظم جامعه و امنیت را مخدوش کند، برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران عنوان کرد: دادگستری تهران در راستای سند تحول اقدامات موفقی را انجام داده و در سال گذشته ۷ هزار زندانی با برخورداری از نهادهای ارفاقی قانونی آزاد شدند و تعداد ۳۶ محکوم به قصاص با کسب صلح و سازش از شکات به زندگی دوباره بازگشتند که این امر سند افتخاری برای دستگاه قضایی محسوب می‌شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: ما در سال جاری با وجود افزایش وارده کمرشکن پرونده‌های قضایی که بیشتر مربوط به شرایط اقتصادی است؛ مانده موجودی پرونده‌هایمان به میزان سال ۸۰ رسیده و این به معنای تسریع در دستیابی به مطالبات بحق مردم با تلاش‌های بی وقفه مدیران، قضات و کارکنان اداری است.

در این مراسم از خدمات محمد داداش زاده تقدیر به‌ عمل آمد و حسین بنایی با دریافت ابلاغ قضایی به عنوان رئیس حوزه قضایی بخش جوادآباد معرفی و رسماً فعالیت خود را آغاز کرد./ایسنا

کپی