اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
هفته بیست و ششم لیگ برتر امروز به پایان می‌رسد

سرخابی‌ها به ‌دنبال غول کُشی

سرخابی‌ها به ‌دنبال غول کُشی
آدرینا ورشینگر

هفته بیست و ششم لیگ برتر که دیروز با انجام بازی ذوب آهن و سایپا آغاز شد، امروز با انجام 7 مسابقه به پایان می‌رسد. از ساعت ۱۹، ماشین‌سازی و مس در ورزشگاه شهید سردار سلیمانی تبریز به مصاف هم می‌روند.

 شاگردان علیرضا اکبرپور بازی قبل‌شان را هم 1-0 به سپاهان باختند تا با 11 امتیاز در قعر جدول باشند اما شاگردان محمد ربیعی در بازی قبل‌شان فولاد را 2-1 شکست دادند تا با 31 امتیاز در رده یازدهم قرار بگیرند. از ساعت ۱۹:۱۵، گل گهر و آلومینیوم در ورزشگاه شهید سردار سلیمانی سیرجان با هم دیدار می‌کنند. تیم امیر قلعه‌نویی پس از شکست 3-1 مقابل پرسپولیس با 35 امتیاز به رده هفتم سقوط کرد اما شاگردان علیرضا منصوریان برابر استقلال به تساوی بدون گل رسیدند و با 37 امتیاز چهارم هستند. از ساعت ۱۹:۵۰، پیکان و سپاهان در ورزشگاه شهدای شهر قدس برابر هم قرار می‌گیرند. کمیته استیناف رأی بازی سایپا و پیکان که کمیته انضباطی آن را 3-0 به سود سایپا اعلام کرده بود، برگرداند تا بازی با همان نتیجه 2-1 به سود پیکان در جدول لحاظ شود تا خودروسازان که در بازی قبل 1-0 نساجی را بردند، با 34 امتیاز به رده هشتم صعود کنند. شاگردان مهدی تارتار حالا میزبان سپاهانی هستند که با 52 امتیاز در رده دوم جدول است و شاگردان محرم نویدکیا می‌خواهند حتماً این بازی را ببرند تا از کورس قهرمانی عقب نمانند. از ساعت ۲۰:۳۰ پدیده و نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد بازی می‌کنند. شاگردان سیدمهدی رحمتی بعد از برد 2-1 مقابل سایپا با 34 امتیاز در رده نهم قرار گرفتند اما شاگردان محمود فکری بعد از شکست 2-1 مقابل صنعت نفت با 28 امتیاز به رده دوازدهم سقوط کردند. از ساعت ۲۱ هم صنعت نفت و نساجی در ورزشگاه تختی آبادان برابر هم صف آرایی می‌کنند. شاگردان سید سیروس پورموسوی با 32 امتیاز در رده دهم هستند اما قائمشهری‌ها با 28 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارند.
مجیدی این بار مقابل فیروز کریمی
یکی از بازی‌های مهم این هفته را استقلال و تراکتور از ساعت ۱۹:۴۵ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌کنند. آبی پوشان پایتخت بعد از توقف مقابل آلومینیوم که با اشتباه‌های داوری همراه بود با 44 امتیاز در رده سوم هستند اما در مقابل تراکتور هم با آمدن فیروز کریمی ذوب آهن را 1-0 شکست داد تا با 36 امتیاز به رده پنجم صعود کند. مجیدی هم در 3 هفته گذشته مقابل رحمتی، قلعه نویی و منصوریان قرار گرفت و حالا باید برابر کریمی ای بایستد که در لیگ هفتم سرمربی اش بوده است. البته مجیدی باز هم از حساب شخصی اش پاداش 5 میلیونی به شاگردانش داده تا آنها روحیه‌ای دوچندان بگیرند. استقلال در این بازی فرشید اسماعیلی را به‌دلیل محرومیت در اختیار ندارد و شیخ دیاباته و هرویه میلیچ هم غایب خواهند بود اما ممکن است وریا غفوری به میدان برود. بازی رفت دو تیم در تبریز 3-1 به سود استقلال تمام شد.
 فولاد سپر قهرمانی پرسپولیس؟
آخرین و حساس ترین مسابقه این هفته را فولاد و پرسپولیس از ساعت ۲۱:۳۵ در ورزشگاه شهدای فولاد اهواز برگزار می‌کنند. شاگردان جواد نکونام که پس از باخت به مس با 35 امتیاز در رده ششم هستند، امیدوارند پرسپولیس را شکست دهند تا شانس‌شان برای کسب سهمیه آسیایی بیشتر شود اما پرسپولیس تیمی است که تنها یک باخت در هفته دوازدهم داشته است. شاگردان یحیی گل محمدی که پس از پیروزی برابر گل گهر با 54 امتیاز جایگاه‌شان را در صدر تقویت کردند، می‌خواهند فاصله‌شان با سپاهان را حفظ کنند. پرسپولیس در این بازی هم کمال کامیابی نیا  را به‌دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و میلاد سرلک هم که محروم است. ضمن اینکه بازی وحید امیری و سیامک نعمتی هم در ابهام قرار دارد. در مقابل فولاد هم مهران موسوی، زبیر نیک نفس، لوسیانو پریرا، ایوب والی و عارف غلامپور را به‌دلیل مصدومیت ندارد ولی آیاندا پاتوسی به این مسابقه می‌رسد. بازی رفت دو تیم با نتیجه 2-1 به سود پرسپولیس به پایان رسید.

کپی