اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

۳ مدال نقره برای کشتی‌گیران ایران

۳ مدال نقره برای کشتی‌گیران ایران

تیم کشتی ناشنوایان ایران با کسب سه مدال نقره نایب قهرمان مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان جهان در این بخش شد.

رقابت‌های رده‌بندی و فینال مسابقات قهرمانی جهان کشتی فرنگی ناشنوایان از صبح امروز (دوشنبه - 14 تیر ماه) در ترکیه برگزار شد.
در پایان مسابقات، صادق ابوالوفایی، مهدی بخشی و اصغر کریمی سه مدال نقره برای کشورمان به دست آوردند و تیم ملی کشتی بزرگسالان ناشنوایان پس از تیم ترکیه بر سکوی دوم ایستاد و قزاقستان سوم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

صادق ابوالوفایی در وزن 55 کیلوگرم با نتیجه 3 بر یک به نماینده روسیه باخت و در دور دوم موفق شد با نتیجه 6 بر یک مقابل حریف اوکراینی به برتری برسد. ابوالوفایی در مسابقه خود برابر کشتی‌گیر میزبان با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و فینالیست شد. ابوالوفایی در فینال با ضربه فنی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

مهدی صدری هم در وزن 60 کیلوگرم با نتیجه 4 بر 2 بازی را به نماینده روسیه واگذار کرد و در دومین بازی خود با نتیجه 13 بر 3 مقابل کشتی‌گیر بلغارستان پیروز شد و در دور سوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل فرنگی‌کار ترکیه بازی را واگذار کرد و باید برای مقام سومی مبارزه می‌کرد. صدری در پیکار با کشتی‌گیر اوکراینی با نتیجه 3 بر یک شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

مهدی بخشی دیگر نماینده کشورمان نیز در وزن 63 کیلوگرم با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد و در دومین دیدار خود حریف قزاقستانی را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد. این کشتی‌گیر در دور سوم 3 بر 2 مقابل حریف قدرتمند روسی خود پیروز و فینالیست شد و در فینال برابر کشتی‌گیر ترک 9 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

علی کریمی در وزن 67 کیلوگرم با نتیجه 10 بر 2 قرقیزستان را شکست داد و در دومین بازی خود با نتیجه 9 بر 6 مقابل حریف ترکیه‌ای بازی را واگذار کرد. کریمی در دیدار سوم خود با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد تا باید برای مقام سومی تلاش کند. کریمی برابر حریف آذربایجانی نیز 12 بر 4 شکست خورد و مدال برنز را از دست داد.

اصغر کریمی فرنگی‌کار وزن 72 کیلوگرم کشورمان هم مقابل نماینده قزاقستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد  و در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل فرنگی‌کار یونان به برتری رسید و فینالیست شد. کشتی‌گیر کشورمان در فینال 8 بر صفر برابر کشتی‌گیر روس شکست خورد و به مدال نقره رسید.

رضا اسماعیلی نیز در وزن 77 کیلوگرم با نتیجه 14 بر 3 مقابل کشتی‌گیر قزاقستان بازی را واگذار کرد  و در دومین بازی خود مقابل حریفی از بلاروس با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد.
شیرزاد مهکی در وزن 82 کیلوگرم با نتیجه 9 بر یک مسابقه را به حریف روس خود واگذار کرد و در دومین دیدار با نتیجه 11 بر 5 مقابل حریف قزاقستانی به برتری رسید. مهکی در دور سوم مقابل حریف اوکراینی با نتیجه 10 بر 2 بازی را واگذار کرد و به رده‌بندی رسید. مهکی در دیدار رده‌بندی مقابل حریف ترک بازی را واگذار کرد و به مدال نرسید.

همچنین ابوذر ربیع‌زاده در وزن 87 کیلوگرم با نتیجه 5 بر یک مقابل حریف اوکراینی خود پیروز شد و در دومین بازی خود با ضربه فنی مقابل حریف بلاروس شکست خورد. اکبر صابری هم در وزن 97 کیلوگرم مقابل نماینده قزاقستان با نتیجه 3 - 3 شکست خورد و در دور دوم با نتیجه 9 بر 6 مقابل فرنگی‌کار ترکیه به برتری رسید. صابری در مسابقه سوم با ضربه فنی مقابل کشتی‌گیر اوکراین نتیجه را واگذار کرد و در دیدار بعد خود 9 بر صفر مقابل کشتی‌گیر روس شکست خورد.

این نتایج در حالی رقم خورد که محمدرضا صدری در وزن 130 کیلوگرم در دور اول استراحت داشت و در دور دوم مقابل کشتی‌گیر ترکیه 9 بر صفر مغلوب شد. صدری در دور سوم با نتیجه 11 بر 3 مقابل کشتی‌گیر قرقیزستان شکست خورد و از دستیابی به مدال ناکام ماند./ روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان

کپی