اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

پایان کار گردنبند قاپ های غیر بومی در "البرز"

پایان کار گردنبند قاپ های غیر بومی در "البرز"

فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی 2 گردنبند قاپ که از استان "زنجان" برای سرقت به "کرج" می آمدند، خبر داد.

 سردار "عباسعلی محمدیان" در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت با شیوه گردنبند قاپی در نقاط مختلف شهر"کرج" توسط راکبان یک موتورسیکلت، بررسی موضوع در دستورکار اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از مناطق وقوع سرقت و مال باختگان مشخص شد که 2 نفر از راکبان یک موتورسیکلت هوندا با شیوه ایجاد تصادف صوری و یا پرسیدن آدرس به سوژه های خود نزدیک شده و در فرصتی مناسب گردنبند و یا تلفن همراه مال باختگان را سرقت کرده و متواری می شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی-اطلاعاتی متهمان را شناسایی کرده و با تحت نظر قرار دادن تحرکات آنها متوجه شدند که نامبردگان از سارقان درحال حرکت هستند که موتورسیکلت خود را در کابین اتوبوس مسافربری از استان "زنجان" به شهرهای مختلف از جمله کرج منتقل کرده و پس از انجام چند فقره سرقت دوباره به شهر خود باز می گردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: همچنان تحرکات متهمان زیر نظر پلیس آگاهی البرز بود تا اینکه سارقان به منظور سرقت وارد شهر کرج شدند، بلافاصله هماهنگی قضائی انجام و نامبردگان در عملیاتی غافلگیرانه حین سرقت دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

سردار محمدیان یادآورشد: متهمان پس از مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشودند و به 30 فقره گردنبند و موبایل قاپی اقرار کردند.

وی با اشاره به دستگیری یک مالخر اموال مسروقه در استان زنجان و انتقالش به پلیس آگاهی، خاطرنشان کرد: با تلاش های شبانه روزی کارآگاهان، همه مال باختگان این پرونده شناسایی شده و با معرفی متهمان به مراجع قضائی، اقدامات لازم در خصوص عودت اموالشان در دست اقدام است.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان از شهروندان خواست در هنگام تردد در معابر عمومی از نمایان کردن طلاهای خود در منظر عموم به جد پرهیز کنند.#پلیس

کپی