اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

جهش‌های جدید ویروس کرونا به مقیاس همه‌گیری بستگی دارد

جهش‌های جدید ویروس کرونا به مقیاس همه‌گیری بستگی دارد

مدیر انستیتو انگل شناسی و بیماری‌های مسری روسیه گفت: ظهور جهش‌های جدید ویروس کرونا به مقیاس همه گیری بستگی دارد.

الکساندر لوکاشف، ویروس شناس، عضو آکادمی علوم روسیه، مدیر انستیتو انگل شناسی و بیماری‌های مسری، اظهار کرد: ظهور جهش‌های جدید ویروس کرونا به مقیاس همه گیری بستگی دارد.

وی ادامه داد: واکسیناسیون جهانی ضروری است؛ واکسیناسیون جهانی به کاهش احتمال جهش‌های جدید ویروس کرونا کمک خواهد کرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد قبلاً گفته بود که واکسن‌های ویروس کرونا ممکن است به دلیل جهش‌های ویروس اثر خود را از دست بدهند و این در حالیست که راه حل این مشکل واکسیناسیون جهانی بود.

مدیر انستیتو انگل شناسی و بیماری‌های مسری روسیه در مصاحبه‌ای با کانال تلویزیونی «Rossiya-»، اظهار کرد: واکسیناسیون جهانی ضروری است زیرا کشورهای غیر واکسینه شده منشأ انواع جدید ویروس هستند. مسئله این است که ظهور جهش‌ها به تعداد موارد عفونت بستگی دارد و وقتی صدها میلیون نفر از افراد به آن آلوده باشند، خطرات بسیار و جهش‌های جدید رو به افزایش داریم.

الکساندر لوکاشف گفت: وقتی واکسیناسیون منظم را ترتیب می‌دهیم، اگر ایمنی قسمت عمده‌ای از افراد را کنترل کنیم، ویروس قادر به گردش نخواهد بود و امکان جهش و فرار از واکسن بسیار کمتر خواهد بود.

لوکاشف چند ماه پیش طی اظهاراتی گفته بود: همه گیری به تدریج در حال پایان است ولی در عین حال، چنین چیزی وجود نخواهد داشت که روزی ما بگوییم دیگر تمام شده است./ فارس

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 

 

کپی