اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

تزریق واکسن‌ تقلبی کرونا به هزاران نفر در هند/ واکسن‌ها حاوی آب مقطر یا آنتی‌بیوتیک

تزریق واکسن‌ تقلبی کرونا به هزاران نفر در هند/ واکسن‌ها حاوی آب مقطر یا آنتی‌بیوتیک

پلیس هند ۱۰ مرکز خصوصی واکسیناسیون را که به جای واکسن کرونا، آب مقطر یا آنتی بیوتیک به متقاضیان تزریق می‌کرده مسدود و مسئولان این مراکز درمانی را نیز بازداشت کرده است.

بیش از ۱۰ مرکز خصوصی واکسیناسیون کرونا در هند، اقدام به عرضه واکسن تقلبی کرده‌اند و به جای واکسن کرونا، محلول آب و نمک یا آنتی بیوتیک به متقاضیان تزریق کرده‌اند.

در حالی که پلیس هند اعلام کرده متصدیان این مراکز واکسیناسیون را دستگیر کرده اما چند هزار نفر که در این مراکز اقدام به دریافت واکسن کرده‌اند هم اکنون در برابر موج جدید کرونا قرار گرفته‌اند.

دولت محلی بمبئی، روز جمعه بیمارستان «شیوام» را مسدود کرده و مجوز آن را لغو کرده. دلیل این اقدام عرصه گسترده واکسن‌های تقلبی در این مرکز درمانی بوده است.

پلیس در حال تحقیق در این باره است که آیا واکسن‌های تقلبی کرونا توسط این بیمارستان تولید شده است یا خیر. مالکان این بیمارستان در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برند.

اوایل سال جاری، این مرکز درمانی به عنوان مرکز خصوصی واکسیناسیون معرفی شد و مجوز دولت برای ایمن سازی مردم در برابر کرونا را دریافت کرد. این مرکز درمانی بیش از ۲۰ هزار شیشه واکسن را در دولت محلی بمبئی دریافت کرد. اگر چه پلیس معتقد است که برخی از این شیشه‌های حاوی واکسن به دست کلاهبرداران افتاده و پلیس گمان می‌کند که ممکن است بیمارستان اقدام به پر کردن مجدد شیشه‌های خالی واکسن با آب نمک کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، پلیس هند دست کم از ۱۰ مرکز واکسیناسیون به اتهام کلاهبرداری در حال بازجویی است و این مراکز متهم هستند که ده‌ها هزار دلار از طریق عرضه واکسن تقلبی درآمد کسب کرده‌اند.

واکسن‌های تقلبی که پلیس هند کشف کرده دارای لیبل‌ واکسن «آسترازنکا» هستند اما درون آنها آب نمک یا آنتی بیوتیک پر شده است./ مشرق

نوع دلتای کرونا همچنان در آسیا و اقیانوسیه می‌تازد/ بیشتر کشورهای آسیایی درگیر این گونه هندی

۲۰۰ میلیون واکسن فیک کرونا در جهان/ فقط از مسیری که وزارت بهداشت می‌گوید واکسن بزنید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
کپی