اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

داروی مالاریا امیدی برای درمان کووید-۱۹

داروی مالاریا امیدی برای درمان کووید-۱۹

برغم اینکه دولت‌ها در سراسر جهان در تکاپوی تزریق هرچه سریع‌تر واکسن به مردم‌ هستند اما پزشکان و محققان ژاپن در حال بررسی راه‌هایی ابتکاری برای درمان بیماری کوویدـ ۱۹ با استفاده از داروهای موجود هستند.

گروهی از متخصصان علوم پزشکی و داروسازی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های مشهور ژاپن کشف کردند که داروی ضدمالاریا موسوم به "مفلوکین" (از مشتقات هیدروکلروکین) را می‌توان برای درمان موثر سارس‌ـ‌کووـ ۲ (نشانگان جدید حاد تنفسی ویروس کرونا) به کار برد.

این متخصصان همچنین اثربخشی مفلوکین را با محاسبات ریاضی مدل‌سازی کرده‌اند تا بتوانند کاربرد بالقوه آن را برای درمان کوویدـ۱۹ پیش‌بینی کنند.

بنا به محاسبات آن‌ها، مفلوکین می‌تواند بارگذاری کلی ویروس در بیماران مبتلا را به زیر هفت درصد کاهش دهد و مدت لازم برای حذف ویروس را به ۶.۱ روز کاهش دهد.

قرار است این یافته و مطالعات پیرامون آن در آزمایش‌های بالینی به کار رود.

برخی داروهای تاییدشده مثل هیدروکسی‌کلروکین، لوپیناویر و اینترفرون در کاربردهای بالینی برای مقابله با سارس-کوو-۲ به کار رفته‌اند اما اثربخشی بالینی آن‌ها مشخص نشده است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، تنها برای کاربری بالینی داروی رمدسیویر که برای درمان هپاتیت C تولید شده است علیه کوویدـ ۱۹ شدید، تاییدیه صادر شده است اما در مورد اثربخشی آن نیز هنوز اما و اگرهایی وجود دارد./ ایسنا

چرا داروهای لوپیناویر و هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا بی‌اثر هستند؟

تولید داروی مالاریا با کمک یک روش سازگار با محیط زیست

مصرف هیدروکسی کلروکین برای پیشگیری از کرونا ممنوع

تاثیر داروی ام‌اس بر کاهش مرگ و میز ناشی از کرونا

توقف آزمایش داروی مالاریا بر بیماران کرونا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید
 
 
 
 
 
 

 

کپی