اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

جزئیات وضعیت اعزام سربازان در ایام شیوع ویروس کرونا

جزئیات وضعیت اعزام سربازان در ایام شیوع ویروس کرونا

رئیس سازمان وظیفه عمومی به تشریح آخرین وضعیت اعزام سربازان در ایام شیوع ویروس کرونا پرداخت.

سردار مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی، اظهار کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا از سال ۹۸ اعزام سربازان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و از طریق وسایل نقلیه صورت گرفت و به لحاظ معاینه نیز گروه‌های بهداشتی نیروی انتظامی با هماهنگی سایر دستگاه‌ها و همراهی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تیم‌هایی پزشکی را در محل اعزام مستقر کردیم که از آن جا به پادگان‌ها اعزام شدند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ادامه داد: سربازان قبل از اعزام تب سنجی و وضعیت ظاهری آن‌ها معاینه شد و کسانی که دچار هرگونه بیماری بودند از اعزام‌شان جلوگیری شد و در اختیار همه آن‌ها یک پک بهداشتی و ماسک اهداء قرار گرفته است.

وی افزود: باتوجه به ابلاغیات دولت در طول مسیر ظرفیت اتوبوس‌ها همراه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت پذیرفت و همه شیوه نامه‌های بهداشتی خوشبختانه با همراهی سربازان رعایت شد.

وی تصریح کرد: تاکنون هیچ گزارشی از فوت سربازان در مراکز آموزشی به علت بیماری کرونا نداشته‌ایم و در آسایشگاه‌ها، غذاخوری‌ها و محوطه پادگان تمام شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ادامه داد: به دستور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی در زمان شیوع ویروس کرونا ابلاغ شد که اولویت اعزام سربازان همراه با حفظ سلامت آن‌ها صورت پذیرد.

سردار مهری گفت: سه نوع واکسن را همه سربازان قبل از اعزام به خدمت مقدس سربازی تزریق می‌کنند و از تمام زحمات کادر درمان وزارت بهداشت و نیروهای مسلح نیز که بخش عظمی از این پزشک‌ها و پرستاران سرباز هستند، قدردان زحمات‌شان هستیم.

/باشگاه خبرنگاران 

کپی