اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
معاون استاندار تهران:

در استفاده از آب ۳۰ درصد صرفه جویی کنید

در استفاده از آب ۳۰ درصد صرفه جویی کنید

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به لزوم صرفه جویی حداقل ۳۰ درصدی مردم استان در مصرف آب نسبت به مدت مشابه در سنوات گذشته، گفت: تعهدی در قبال تأمین آب شرب برای ساخت و سازهای غیرمجاز و باغات غیرمجاز نداریم.

عبدالرضا چراغعلی با اشاره به بازدید از سد ماملو اظهار داشت: روز گذشته با دستور استاندار تهران بازدید از ذخایر سدهای موجود در استان از جمله سد ماملو با حضور مدیرکل آب منطقه‌ای، فرماندار شهرستان پاکدشت و  سایر مدیران محلی صورت گرفت.

وی افزود: متاسفانه همانطور که قبلا اعلام شده بود ذخایر سدها به خصوص سد ماملو به حد بسیار چشمگیری کاهش پیدا کرده است و با توجه به اینکه نگرانی هایی در ماه های پیش رو برای بارش نزولات آسمانی وجود دارد؛ می بایست ذخایر موجود آب را با توجه به خشکسالی موجود و کم بارشی به شکل جدی تری و دقیق تری مدیریت کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تاکید کرد: از آنجا که هم آب شرب مردم استان بسیار مهم است و هم اراضی کشاورزی، باغات و دامداری‌هایی که در مسیر مصرف این آب از سدهای مختلف بودند مورد توجه قرار دارد که باید تدابیری صورت بگیرد.

چراغعلی سپس گفت: مقرر شد که برای آب شرب مردم استان، آب با کیفیت سابق، مطابق با آنچه که در گذشته هم بوده استفاده شود و سایر منابع هم در این مرحله به باغات و اراضی کشاورزی اختصاص یابد.

وی عنوان کرد: امروز هم نشستی در این مورد با حضور فرماندار و مدیران محلی شهرستان پاکدشت برگزار می شود؛ چرا که باید منابع و تمام امکانات را بسیج کنیم تا هم تامین آب شرب و هم آب باغات میسر شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران ادامه داد: صرفه جویی حداقل ۳۰ درصد مردم استان در مصرف آب نسبت به سنوات گذشته و ماه‌های قبل ضروری است و دومین مسئله مهم این است که هیچ تعهدی در قبال تأمین آب شرب برای ساخت و سازهای غیرمجاز و باغات غیرمجاز نداریم و در اولویت نخواهند بود.

چراغعلی سپس تصریح کرد: اولویت اصلی توزیع آب و وزارت نیرو و وزارت کشور، ساکنان شهرها و روستاها هستند و بعد هم اراضی کشاورزی و باغات است و امیدواریم که با کمک یکدیگر بتوانیم این سال دشوار به جهت کم بارشی و گرمای هوا و شرایط سخت تامین و تزریق آب به منابع مختلف و تابستان بسیار سخت را تا آغاز فصل بارندگی را با بهترین شرایط مدیریت کنیم و این مهم نیازمند همکاری مردم است در غیر این صورت با چالش بزرگ تامین آب شرب روبرو خواهیم شد./ایرنا

کپی