اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

معاریو: مذاکرات برای آتش‌بس دائم در غزه به بن‌بست رسیده است

معاریو: مذاکرات برای آتش‌بس دائم در غزه به بن‌بست رسیده است

یک روزنامه عبری زبان امروز (یکشنبه) نوشت، تلاش‌ها برای انجام مذاکرات میان دو طرف اسرائیلی و فلسطینی با نظارت مصر هنوز ناموفق بوده‌اند و تاکنون هیچ گونه پیشرفتی در هیچ یک از مسایل مورد بحث به دست نیامده و این یعنی در کنار استمرار تنش امنیتی در نوار غزه، تلاش‌ها در این زمینه به بن‌بست رسیده‌اند.

 روزنامه عبری زبان معاریو به نقل از یک منبع امنیتی در رژیم صهیونیستی نوشت، اختلافات میان اسرائیل و حماس بسیار بزرگ هستند و در این مرحله به نظر می‌رسد که چالش مصر برای حصول هرگونه پیشرفت میان دو طرف پیچیده بوده و نتایج روشنی برای آن وجود ندارد.

معاریو با اشاره به پافشاری رژیم صهیونیستی بر منوط کردن بازسازی‌ها به حل مساله اسرا و مخالفت با تحویل مستقیم کمک‌های نقدی قطر به حماس، نوشت: حماس پس از دیدار ناموفق هفته گذشته در قاهره و بازگشت هیات اسرائیلی به تل‌آویو دوباره بالن‌های آتش‌زا را به پرواز درآورد.

این روزنامه عبری زبان در ادامه نوشت: ارتش (رژیم صهیونیستی) نیز در پاسخ به پرواز این بالن‌ها حملات نظام علیه برخی اهداف حماس داشت.

همچنین برخی منابع نظامی اسرائیلی به روزنامه معاریو گفتند: ارتش بر اساس سیاست "تغییر معادله"، تا زمانی که بالن‌های آتش‌زا به پرواز درآیند، به حملات خود به غزه ادامه خواهد داد.

این روزنامه عبری زبان در ادامه احتمال داد در صورتی که پرواز بالن‌های آتش‌زا ادامه داشته باشد، ارتش رژیم صهیونیستی طی روزهای آینده حملات خود را گسترش دهد.

برآوردهای موسسه‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی حاکی از این هستند که تنش در جبهه غزه در روزهای آینده ادامه خواهد داشت و احتمالا شدت نیز می‌یابد.

به نوشته معاریو، موسسه نظامی رژیم صهیونیستی برای سناریوهای جدی‌تری از جمله ازسرگیری شلیک موشک از نوار غزه آماده می‌شود.

همچنین این روزنامه در پایان نوشت: اسرائیل از کالاهایی که با آزادی و بدون نظارت مصر وارد نوار غزه می‌شوند، بسیار ناراحت است و این نگرانی در تل‌آویو وجود دارد که با ورود کالاها به این شکل به غزه، امکان استفاده از آنها در ساخت اسلحه و دیگر موارد فراهم شود./ ایسنا

کپی