اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آغاز تزریق واکسن کرونا به ۶۵ ساله‌های بوشهر

آغاز تزریق واکسن کرونا به ۶۵ ساله‌های بوشهر

معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر از آغاز تزریق واکسن کرونا به ۶۵ ساله‌های این استان خبرداد.

دکتر محمد مهدی خواجه‌ئیان اظهار کرد: تزریق واکسن کرونا به گروه سنی ۶۵ تا ۷۰ سال را از دیروز آغاز کرده‌ایم و با توجه به اینکه استقبال تا کنون خوب بوده و ۱۵ درصد این گروه سنی واکسن دریافت کرده‌اند، امیدواریم هر چه سریع‌تر واکسیناسیون این گروه انجام گیرد و به گروه ۶۰ تا ۶۵ سال برسیم.

وی ادامه داد: تا کنون در مجموع بیش از ۴۵ هزار نفر در استان بوشهر واکسن دریافت کرده‌اند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر افزود: با توجه به اینکه مرگ و میر ناشی از کرونا در گروه سالمندان بیشتر بوده و شیوع بیماری‌ها در این گروه بیشتر است، امیدواریم با واکسینه شدن این افراد، مرگ و میرها کاهش یابد.

خواجه‌ئیان ادامه داد: افزون بر تزریق واکسن، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تنها راه مقابله با کرونا است و باید مواردی که بارها گفته شده مانند دوری از تجمع‌ها، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‌ها همچنان با جدیت رعایت شود.

وی درباره ویروس دلتا یا ویروس کرونای هندی تصریح کرد: وقتی هر گونه ویروس جهش یافته‌ای شیوع می‌یابد با توجه به اینکه مردم با آن آشنایی ندارند و بدن برای مقابله با آن آماده نیست، سرعت انتشار بالاتری پیدا می‌کند ویروس جهش یافته دلتا هم به همین شکل است اما اطلاعات بیشتری درباره این ویروس با قطعیت وجود ندارد، اینکه آیا مرگ ومیر بیشتری دارد آیا شدت آن بیشتر از سویه‌های قبل است و آیا این ویروس گروه‌ه‌های سنی که تا کنون کمتر درگیر بوده‌اند را گرفتار می‌کند، این‌ها مشخص نیست.

معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر با بیان اینکه اکنون شهرستان‌های استان بوشهر از نظر شرایط شیوع کرونا نارنجی یا قرمز هستند، از کسانی که بیماری مزمن و خاص دارند خواست بیش از دیگران و بیش از گذشته مراقب سلامتی خود باشند.

/ایسنا 

کپی