اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

فرنگی کاران جوان ناشنوای ایران نایب قهرمان جهان شدند

فرنگی کاران جوان ناشنوای ایران نایب قهرمان جهان شدند

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ناشنوای کشورمان با کسب 4 مدال رنگارنگ به عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان کشتی ناشنوایان در ترکیه دست یافت.

 مسابقات قهرمانی جهان کشتی ناشنوایان، در بخش فرنگی و رده سنی جوانان از صبح امروز شنبه ۱۲ تیرماه در ۶ وزن در ترکیه آغاز شد و نمایندگان کشورمان موفق به کسب 4 مدال طلا ، نقره و برنز شدند و پس از تیم روسیه بر سکوی دوم مسابقات ایستادند و تیم میزبان سوم شد.

امیرمحمد قلی نیا در وزن 87 کیلوگرم مدال طلا، مجتبی مالک آبادی در وزن 63 کیلوگرم مدال نقره و مصطفی یحیایی در وزن 60 کیلوگرم و علی وطن پرست در وزن 55 کیلوگرم مدال برنز این مسابقات را برای کشورمان به دست آوردند.

وزن ۵۵ کیلوگرم: علی وطن پرست در دور اول مقابل کشتی گیر قزاقستان باخت ولی در دور دوم مقابل ورزشکار اوکراین با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و در مسابقه ماقبل فینال به روسیه باخت، وطن پرست مقابل حریف قزاقستان بازی را واگذار کرد و سوم مشترک شد و مدال برنز را به دست آورد.

وزن ۶۰ کیلوگرم: مصطفی یحیایی در اولین بازی مقابل حریف بلاروس خود با نتیجه ۱۲ بر ۴ به برتری رسید،یحیایی در دور دوم با نتیجه ۱۵ بر ۷ حریف قرقیزستانی را از پیش رو برداشت، یحیایی در دور سوم مقابل ترکیه باخت و در دور چهارم با برتری ۷ بر ۳ مقابل حریف قزاقستانی به مدال برنز رسید.

وزن ۶۳ کیلوگرم: مجتبی مالک آبادی در دور اول مقابل کشتی گیر روسیه شکست خورد ولی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر از سد کشتی گیر اوکراینی گذشت، در دور سوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل قرقیزستان به برتری رسید، مالک آبادی در دور چهارم مقابل کشتی گیر ترکیه به پیروزی رسید و با برد حریف روسی ، مالک آبادی به مدال نقره رسید‌.

وزن 67 کیلوگرم: شهاب رحیمی در دور اول با ضربه فنی به آذربایجان باخت و مقابل حریف روسی نتیجه را واگذار کرد و از دور مسابقات حذف شد.

وزن ۷۲ کیلوگرم: عرفان عبدغیور در دور اول با ضربه فنی بازی را به حریف آذربایجانی واگذار کرد و در دور بعدی نیز با شکست برابر حریف خود از دور مسابقات کنار رفت.

وزن ۸۷ کیلوگرم: امیرمحمد قلی نیا در دور اول با ضربه فنی مقابل کشتی گیر قزاقستان پیروز شد و در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۵ مقابل روسیه به برتری رسید ، قلی نیا با ضربه فنی مقابل ورزشکار ترکیه به برتری رسید و مدال طلا را از آن کاروان جوانان ایران کرد.

این رقابت‌ها فردا یکشنبه ۱۳ تیرماه در رده بزرگسالان ادامه دارد./ فارس

کپی