اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

هشدار سازمان جهانی بهداشت برای گسترش گونه دلتا کرونا در تمام کشورها/ ثبت سویه دلتا دست کم در 98 کشور

هشدار سازمان جهانی بهداشت برای گسترش گونه دلتا کرونا در تمام کشورها/ ثبت سویه دلتا دست کم در 98 کشور

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) با بیان اینکه سویه دلتای کرونا در ۹۸ کشور شناسایی شده است، هشدار داد: این سویه به‌سرعت در حال تبدیل شدن به گونه غالب در بسیاری از کشورها است.

"تدروس آدهانوم" - دبیر کل سازمان جهانی بهداشت - در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد: سویه دلتای کروناویروس که دست کم در ۹۸ کشورجهان گسترش پیدا کرده، به سرعت در حال تبدیل شدن به گونه غالب در بسیاری از کشورهاست.

به گفته دبیر کل سازمان جهانی بهداشت، جهان در دوره خطرناکی از همه گیری بیماری کووید-۱۹ قرار دارد که با سویه های مسری تر کروناویروس همچون دلتا مواجه است. این سویه به سرعت در حال تبدیل شدن به گونه غالب در بسیاری از کشورهاست.

آدهانوم افزود: سویه دلتا خطرناک است و روند تکامل و جهش یافتن آن ادامه دارد، به همین دلیل ضرورت دارد تا پیوسته مورد ارزیابی قرار بگیرد و با واکنش‌های به‌موقع مواجه شود. در حال حاضر این سویه از ویروس در دست کم ۹۸ کشور شناسایی شده و به سرعت در کشورهایی با میزان واکسیناسیون گسترده و محدود گسترش پیدا کرده است.

وی بر برابری توزیع واکسن، تجهیزات حفاظتی و دیگر اقدامات پیشگیری کننده همچون استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی برای مهار همه گیری تاکید کرد.

به گزارش هندو بیزینس لاین، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از رهبران کشورهای جهان درخواست کرده است که تا پایان ماه سپتامبر سال جاری ۱۰ درصد جمعیت خود و تا سال آینده، ۷۰ درصد جمعیت خود را در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه کنند. واکسیناسیون بهترین راه برای کند ساختن روند پیشرفت بیماری، نجات جان انسان‌ها، بهبود اقتصاد جهانی و جلوگیری از ظهور سایر انواع خطرناک ویروس است.
 

ثبت سویه دلتای ویروس کرونا در 98 کشور جهان 

سازمان بهداشت جهانی از ثبت سویه دلتای ویروس کرونا دستکم در 98 کشور خبر داد.

تدروس آدانوم گبریزس، مدیر سازمان بهداشت جهانی اعلام داشت که جهشی از عفونت ویروس کرونا به نام "دلتا"، که بسیار عفونی شناخته می‌شود، حداقل در 98 کشور جهان ثبت شده است.

مدیر سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: سویه دلتا خطرناک است و به تکامل و جهش خود ادامه خواهد داد. این سویه حداقل در 98 کشور جهان یافت می‌شود و در کشورها با پوشش واکسیناسیون کم و زیاد به سرعت در حال شیوع است.

در تاریخ 30 ژوئن، سازمان بهداشت جهانی از شیوع بالای کووید-19 در جهان خبر داد. طبق اعلام این سازمان، در یک هفته 2،600،313 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در جهان ثبت شده است./ ایسنا و اسپوتنیک

به گونه دلتاپلاس مبتلا می‌شوید حتی اگر از کنار فرد آلوده و بدون ماسک عبور کنید

 

شیوع گونه «دلتا» کرونا برای چه کشورهایی خطرناک است؟

کدام واکسن کرونا در برابر تمام جهش‌ها کارایی دارد؟

گونه دلتا ۶۷ درصد مسری‌تر از سایر گونه‌های کرونا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید
 

 

 

 

کپی