اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

مرگ سارق در تعقیب وگریز پلیس

مرگ سارق در تعقیب وگریز پلیس

یکی از دو سارق سابقه دار حرفه ای در عملیات تعقیب و گریز پلیس شهرستان ساوه، فوت و خودروی سرقتی نیز از آنان کشف شد.

سرهنگ "علی اکبر عیسی آبادی" فرمانده انتظامی شهرستان ساوه  در بیان جزئیات این خبر بیان داشت: با اعلام گزارشی از مرکز فرماندهی و کنترل معاونت عملیات فرماندهی انتظامی استان مبنی بر تردد یک دستگاه خودرو سرقتی در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان ساوه، بلافاصله تیم های عملیاتی برای شناسایی به محل اعزام شدند.

وی اضافه کرد:‌ در مراقبت های نامحسوس پلیس،‌ خودروی مورد نظر که دو روز قبل، از تهران به سرقت برده شده بود، در یکی از مسیرهای منتهی به شهرستان ساوه شناسایی و بلافاصله تمهیدات لازم برای توقف آن آغاز شد.

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: با برنامه ریزی انجام شده،‌ خودروی مورد نظر شناسایی شد که سارقان بدون توجه به چندین بار اخطار پلیس و شلیک چند تیر هوایی از ایست و بازرسی پلیس، عبور کرده و به فرار خود ادامه دادند.

سرهنگ عیسی آبادی اضافه کرد: سرانجام با بی اعتنایی سارقان به اخطار پلیس و با رعایت کامل قانون به کارگیری سلاح و شلیک پلیس به سمت وسیله نقلیه، سارقان با رها کردن خودرو به سمت بیابان ها متواری شدند که یکی از آنان بلافاصله دستگیر و فرد دیگر نیز بعد از مدتی تعقیب، با شلیک پلیس زمین گیر و با توجه به شدت جراحات فوت شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بررسی سابقه این دو سارق مشخص شد که یکی از آنان دارای 59 پرونده سرقت خودرو و سوابق متعدد کیفری و فرد دیگر نیز 9 فقره سابقه کیفری است که در این خصوص پرونده ای تشکیل و با هماهنگی مرجع قضائی تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.#پلیس

کپی